Мільйони «посипалися»

SambirWZ
240

Мільйони «посипалися»

Трохи приємних новин. У Самбірський район на зарплату медикам та вчителям і частково – індексації, надійшло 13,5 мільйона гривень. Гадаємо, тих коштів вистачить, щоб вдовольнити бюджетників, і можемо допустити, що не забуває про свій район голова бюджетної комісії обласної ради Олег Домчак. Це не його, так би мовити, зловживання географічним становищем, а радше справедливий розподіл коштів, бо, як тепер з’ясовується, наш район чомусь роками обділяли увагою.

Новину про мільйони для району нам повідомив голова райради Віталій Кімак, а у відповідь ми не могли не перепитати у нього: то виходить, що всі ті страшилки районної влади про оптимізацію, бо грошей на кінець року для бюджетників не буде, залишилися хіба страшилками? Віталій Володимирович зазначив, що ніхто б цієї суми не дав, якби оптимізації не проводили. Тільки завдяки тому, що медицина скоротилася на 6 мільйонів, тільки завдяки тому, що район перевиконав план надходжень до бюджету (станом на 1 грудня – 108 відсотків, на кінець року буде – 116), ми і здобули шанс на дотацію. А оптимізація до розумних меж буде продовжуватися і у майбутньому.

Ще з розряду приємних новин. З наступного року стаціонарні відділення Самбірської ЦРЛ (вторинний рівень надання допомоги) перейдуть на фінансування з обласного бюджету, первинна допомога – ФАПи, амбулаторії – залишаться на місцевих бюджетах. Тому майбутня оптимізація та економія  коштів стануть головним болем обласної влади. Є сподівання, підкреслив Віталій Кімак, що і Корналовицький сиротинець перейде на обласний бюджет. Районна освіта завдяки цьому зможе зекономити 3 мільйони гривень.

Роман ПОГОНИЧ

Коментар для «Високого Замку»

Віталій КІМАК. Голова Самбірської районної ради.

 

Унікальність ситуації на Самбірщині у тому, що половина району об’єдналася у нові громади. Вони, а їх вісім, матимуть прямі бюджетні відносини з Державним бюджетом. Держава передає їм субвенцію на освіту та медицину первинного рівня, а з районного бюджету переходить 60 відсотків податку з доходу фізичних осіб мешканців. В результаті, на районному рівні утворюється дефіцит коштів на обслуговування бюджетної сфери (освіта, медицина, культура, соціальні служби, спорт…) решти необ`єднаних громад в розмірі ВДВІЧІ більшому за дохідну частину. “Діра” у 23 млн.грн.!!! Нас турбує те, що досі ніхто не дає відповіді, яким чином буде розподілятися субвенція на соціальний захист. Ніхто не каже, яким чином має відбутися розцентралізація бібліотечної системи, а відтак врегулювання трудових відносин. Нема  врегульованого механізму передачі зі спільної власності територіальних громад району у власність об`єднаних громад об`єктів бюджетної сфери. Нова фішка: медицину вторинного рівня передано на обласні бюджети, натомість неврегульовано питання організаційно-правової форми діяльності лікарень. Усі навчилися красиво відповідати словом “оптимізовуйте”, при тому не розуміючи, що не можна закрити школу не маючи шкільного автобуса. Не можна закрити  ФАП чи амбулаторію першої медичної допомоги, не маючи достатньо “швидких” автомобілів. Не можна одразу звільнити три сотні людей з роботи, не створивши альтернативні робочі місця. Я підтримую необхідність децентралізації, але чомусь у нас все робиться через одне місце…

Вас це може зацікавити

Залишити комментар