А тепер «Щедрик» – мистецька галерея

SambirWZ
258

А тепер «Щедрик» – мистецька галерея

Після чергових відвідин Стрілківської  школи ім. Вербицького у мене склалася думка, що, якби не вчитель музики Ярослав Мицак, то про неї, крім імені творця музики Гімну України, мало що було б відомо. Це з його легкої руки прижився етнічний фестиваль “Полегойки, бойки!”, на який він кожного разу запрошує відомих людей. Торік навесні до 200-річчя Михайла Вербицького він зініціював виконання на площі пантеону Слави УПА двома сотнями дітей-сопілкарів (а з’їхалося 238) Державного Гімну. А тепер втілив у життя ще один задум – в школі відкрили і освятили мистецьку галерею, яку на честь відомої колядки Миколи Леонтовича назвали “Щедриком”.

Виник задум у Ярослава Васильовича після того, як Народний художник України, лауреат Шевченківської премії Іван Остафійчук, який має недалеко Стрілок у бандерівській столиці Недільній, так би мовити, літню резиденцію, подарував для школи декілька своїх графічних робіт. Зайшов пан Ярослав до директора Ігоря Калиновича і запропонував створити у школі Мистецьку галерею, запевнивши, що експонати для неї подарують митцістрілковичани та небайдужі до пропаганди прекрасного.

Так і сталося. На звернення Ярослава Мицака відгукнулися випускники школи, зокрема відомий на Прикарпатті художник Володимир Луців, Володимир Гулич, уродженка Верхнього Лужка, а зараз львів’янка Народна художниця України Ганна-Оксана Липа, вчителька з гміни Чарна Республіки Польщі, з якою дружать Стрілки, іконописиця Маржена Зайонц та інші. Всі вони побували на урочистому відкритті галереї. Після виконання вихованцями Ярослава Васильовича “Щедрика” сільський голова Василь Чегес  і війт з Чарни Богуслав Коханович перетнули стрічку. Настоятель храму, в якому понад 100 років тому священикував Михайло Вербицький, о. Володимир посвятив приміщення і благословив добру справу. Виступили керівники місцевого самоврядування Стрілок і Чарни, директор школи Ігор Калинович і методист відділу  освіти РДА Роман Потічний. Ярослав Мицак, як і годиться, був першим екскурсоводом.

 

Ігор ТИЛИЧКО

Вас це може зацікавити

Залишити комментар