Поліція не буде «дахувати» незаконний забір гравію заради асфальтного заводу

SambirWZ
221

Поліція не буде «дахувати» незаконний забір гравію заради асфальтного заводу

Не стільки того “Онура”, скільки тем довкола нього. На околиці Самбора турецька фірма, яка ремонтуватиме шлях від Львова до Турки, зводить асфальтний завод. Фірма здобула підтримку в області, а тому львівська влада просить своїх місцевих намісників всілякого сприяння туркам.

 

А дорожникам потрібен гравій – чи то на вирівнювання доріг, чи то як будівельний матеріал для майбутніх корпусів. У “білому домі” зібралася нарада зацікавлених і стали вирішувати, як догодити туркам. Вирішили піти найлегшим шляхом і необхідну кількість вибрати з Дністра. Але найперше слід було отримати згоду начальника місцевої поліції Василя Страшівського у тому, що його підлеглі та він особисто закриють очі на  “узаконені” крадіжки гравію. Василь Степанович міркує, що якби якась ситуація нагадувала момент “кінця світу” і більше, ніж життя, комусь було потрібно кілька машин гравію (але кілька), то можна було б не побачити. Але коли мова заходить ледь не про промисловий забір гравію, то даруйте… Якщо поліцейські не будуть бачити важких машин з гравієм, то найперше самі стануть порушниками, а то й  співучасниками. Якби мова йшла про те, що фахівці “гірських річок” на березі Дністра визначили місця, де треба брати гравій задля поглиблення чи вирівнювання русла річка, це можна зрозуміти. Але на очах у всіх, у тому числі і колишніх крадіїв гравію, яких так усердно ловили, догоджати дорожникам ніхто не буде. Є законний кар’єр у Торчиновичах. Платіть гроші – і будуйте шляхи чи приміщення. Очевидно, міркує начальник поліції, розробляючи кошторис будівництва заводу, фірма закладала витрати на гравій, ну конче не планувала самотужки вивозити його з берегів Дністра.

Відмова Василя Страшівськогодахуватизабір гравію заради асфальтного заводу стала темою кабінетів обласних владоможців, проте, як запевнив Василь Степанович ще у суботу ввечері, на жоден тиск його відомство не піддасться. Але у понеділок вранці машиниОнурупочали возити гравій. З чиєї намовизясовують. “Ми затримали автівки, – коротко сказавВисокому Замкупан Страшівський, – ведемо розслідування”.

Цілком ймовірно, ниточка потягнеться до тих чи інших “рішал”-депутатів, чиновників, у тому числі і міських, які ще вчора, начебто боролися, за “цноту” дністрових берегів, а нині улесливо допомагають туркам будувати завод. Їх, невдоволених появою журналістів, помітили біля плеса річки неподалік Стрілкович.

 

Митники вже гроші заробили?

За кошти, отримані від перевиконання митних платежів, розпочнеться ремонт дороги у бік Турки, повідомила пресслужба Львівської ОДА. У лютому митниця здійснила перевиконання на 100 мільйонів гривень, з яких половину використаємо на ремонт доріг . За ці кошти розпочнемо робити дорогу в напрямку ЛьвівСамбірСтарий СамбірТурка. Всього цьогоріч плануємо відремонтувати близько 250 кілометрів доріг“, – наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

То виходить, гравій не треба красти посеред білого дня і наносити шкоду екології?Гроші на цей будматеріал митники уже заробили, чи не так, панове владоможці?

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар