Кульова «гостя»

SambirWZ
102

Кульова «гостя»

Куляста блискавка – це таємниче явище природи. Одного похмурого дня  вона майнула над хатами зі свистом, влучила у вербу, задиміло гілля – і з тріском скотилася по стовбуру вниз.

В мить пролунало щось схоже на постріл гармати, посипалися іскри, а з верби – тріски. Торкнувшись землі, знову злетіла угору. На стовбурі залишилися сліди кулястої блискавки. Переважна більшість людей не бачила цього дива природи. Воно – блакитне, зелене, жовте або червоне, діаметром 20 сантиметрів, з’являється під час грози або після неї.

Що робити, коли у ваш будинок залетіла (наприклад, через кватирку) така блискавка? Траекторія її лету не передбачувана, а отже, непередбачуваною є і поведінка. Не треба робити різких рухів, а тим паче, втікати, бо це може викликати повітряний потік, який полетить за вами. Навпаки, слід опанувати себе і завмерти. Блискавка зникне сама за півхвилини – іноді зі шумом, іноді безшумно. Хоча може пробити і дірку у дверях. Після неї залишиться тільки запах озону. Температура у кульовій блискавці досягає 10-15 тисяч градусів. Навколо непроханої таємничої гості поширюється потужне випромінювання, природу якого наука ще не з’ясувала. Кульова блискавка спроможна іонізувати повітря та змінювати фізико-хімічні властивості предметів, з якими вступає у контакт.

Михайло ХАЩІВСЬКИЙ.

с.Городище.

 

Нам розповіли цікаву історію. У магазин в Самборі, в якому була лише продавець, блискавка влетіла. Жінка не рухалася, бо з місця не могла ступити. “Гостя” за якісь секунди і вилетіла. Очевидно, нічого цікавого у крамниці не знайшла…  А в неділю надзвичайна пригода сталася на вулиці Франка, 47 у Самборі. Кульова блискавка вперіщила акурат у те саме місце, в якому господар, як правило, ставить автівку. Сусіди бачили через вікна, як на подвір’я дому упав десятиметровий стовп вогню. Після того у всіх сусідів та й у господаря згоріла уся побутова техніка – навіть неввімкнена. І претензії нікому не виставиш…

Вас це може зацікавити

Залишити комментар