Самбірщина здобула собі партнера, який живе за двадцять кілометрів від російських «Градів»

SambirWZ
170

Самбірщина здобула собі партнера, який живе за двадцять кілометрів від російських «Градів»

Ми уже розповідали вам коротко про те, що голова Самбірської районної ради Віталій Кімак підписав угоду про співпрацю із Скадовським районом Херсонщини. Подія здійнялася позивні емоції в Інтернеті, бо якщо для нас підписання таких угод з містами сусідньої Польщі уже не викликає особових емоцій, то “похід” на південь – подія! Як зізнаються самі херсонці, у них не було досі стосунків з західними областями України. Детальніше про візит – з Віталієм Кімаком…

– Запитаю по простому: навіщо нам, маючи багатих партнерів у Польщі, маючи можливість спільно з ними писати проекти і притягати у район європейські кошти, ще й Скадовськ?

– Ми зрозуміли, що нині такий час, що не так важливо мати багатих партнерів у Польщі, скільки налагоджувати стосунки з південними та східними регіонами для того, аби зміцнювати нашу державність. Без розвитку самої України годі чекати манни небесної з Європи. Якщо б протягом 25 років ми міцніше дружили зі сходом та півднем України, то не мали б нині тих проблем, які є. Маю на увазі війну,  нинішні події на кордоні з Кримом… Як ви питали по простому, так само і я по простому відповім: треба відкрити очі на світ нашим друзям з протилежних кутків України, бо, як свідчить статистика, 70 відсотків тамтешніх мешканців за межі області протягом свого життя не виїжджали.

– А чому вибір упав на Скадовськ?

– З теперішнім головою райдержадміністрації Віктором Туріком я був знайомий давно. Ще з того часу, коли він був головним лікарем Скадовської районної лікарні і добрим приятелем нашого колеги – депутата районної ради Тараса Струка. Що цікаво, навіть у найгірші часи він у Скадовську був членом Руху. Часто приїжджає з сім’єю на Самбірщину…

– Ми звикли до того, що на сході України, де триває війна, нема українського духу. Чи відчули ви його на Херсонщині?

– Спілкуючись з місцевими людьми, керівниками різних рівнів району, почув, що не так вже й багато патріотично налаштованих людей на Херсонщині. Є немало тих, які під час окупації Криму, на початку російської агресії на Донбасі ходили з російськими триколорами вулицями міста і очікували на створення Херсонської народної республіки. Ми добре знаємо, що у проекті Московії, який називався “Новоросія”, були Херсонщина та Одещина… Зараз козачки трохи принишкли і, здається, чекають слушного часу… Більшість місцевих мешканців, як мені здалося, байдуже за усім цим спостерігає… Немало людей старшого покоління банує за комуністичним ладом і саме тому на Херсонщині традиційно на виборах перемагали комуністи… І при всьому цьому за 20 кілометрів від Скадовська стоять російські “Гради”…Але я не дивуюся цьому. Люди там десятиліттями жили під впливом російської пропаганди. Парадокс, але не можу не сказати. Маємо ціле Міністерство інформації, а на Херсонщині нема навіть проукраїнського радіо. Тому, хотів би сказати, одним із питань, яке ми зараз обговорюємо, є наше бажання розповсюдити FM”Галичину” на Херсонщину. Гадаю, не буде спротиву  ініціативі, хоча, як дізнався, здебільшого на керівних посадах у районах та містах Херсонщини – колишні регіонами. Там проукраїнським головам райдержадміністрацій, яких призначив Президент, дуже важко пробивати російську стіну. Вони відверто кажуть: не дай Боже, прийдуть сюди російські війська, їм треба буде втікати…

– Знаю, що вас навіть запросили на нараду, де обговорювали процес тамтешньої децентралізації влади, укрупнення громад. Як вони сприймали наш досвід?

– Справді, мав приємність побути на такій нараді у Лазурному. Там ще нема жодної об’єднаної громади, там ці процеси тільки розпочинаються, тому їм було цікаво дізнатися про наш досвід. Мене приємно вразило те, що люди доволі зацікавлено і прагматично підходять до децентралізації. Місцями здавалося, що громади там більше активні, ніж у нас на Самбірщині.

– І наостанок, що у найближчих планах співпраці зі Скадовськом?

– Головне бажання – якомога більше людей з Херсонщини привезти до нас. Плануємо запросити до себе на Різдво дітей учасників АТО. Команда зі Скадовська братиме участь у наших традиційних Іграх Нескорених у Сприні наступного року. Хочемо найближчим часом запросити тамтешніх підприємців, аграрників, щоб познайомити з нашими. Взамін наші діти влітку наступного року поїдуть на море у Скадовськ, ймовірно, це будуть діти учасників АТО. Уже на свято Покрови запрошуємо владну делегацію Скадовська, щоб узгодити плани.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар