«Генерал» «Галсільлісу» буде рахувати мільйонні борги

SambirWZ
164

«Генерал» «Галсільлісу» буде рахувати мільйонні борги

На нараду, яку потім назвали “внутрішньою”, у кабінет голови райради Старосамбірщини  Тетяни Терлецької журналістів не пустили, пообіцявши їм згодом “круглий стіл”. От якби пустили, то газетярі, може, нічого цікавого не почули б, а коли не пускають, інтерес зростає… Вкотре обговорювали тему “Галсільлісу”. А вже обговоривши, господиня “білого дому” Тетяна Іванівна розкрила нам деякі таємниці цієї наради з участю генерального директора обласного лісгоспу Володимира Мельника.

Він дав зрозуміти районній владі, що готовий грамотно працювати на території Старосамбірщини, вести лісове господарство і просив, щоб влада не чинила перепон. Зрештою, влада не надто і чинить, але хоче, щоб все було згідно із законом і без нарікань людей та проблем з виробництвом. Начебто львівські пани погодилися на зміни до статуту підприємства, очевидно, їх мають приймати і обласні депутати, і районні. Погодилися на конкурс на директорське місце. Сторони перемовин зійшлися на думці, що необхідний аудит підприємства. Ревізори мають посидіти і порахувати, що ще залишилося і яких боргів нажили. Наразі говорять про десять мільйонів розмаїтих боргів, а коли закінчиться аудит, то може набігти і цілих п’ятнадцять. Якщо колектив не буде повноцінно працювати, то, борги, зрозуміла річ, зростуть. Зрештою, ми навіть не можемо сказати, скільки то лісу треба стяти, щоб ті мільйони повернути. У всій цій історії є позитивний момент бодай у тому, що влада нарешті всерйоз взялася за давню проблему Старосамбірського “Галсільлісу”. Наразі нам назвали імовірну дату закінчення ревізії на підприємстві – 10 травня. Нагадаємо, трохи раніше керівники району та області як співзаносники підприємства, домовлялися, що будуть стрічатися, аби разом думати, як вийти з ситуації.

А тим часом, Головне управління Національної поліції у Львівській області (офіційне повідомлення) веде кримінальне провадження з приводу діяльності “Галсільлісу”. За версією слідства, відповідальні особи шляхом зловживання службовим становищем протягом 2011-2015 років розтринькали великі кошти. Суд ухвалив долучити до справи матеріали з попереднього кримінального провадження, яке відкрили кілька років тому. Крім того, слідство вивчатиме матеріали фізосіб та компаній, які співпрацювали з “Галсільлісом”. Рахунки Старосамбірської “дочки” “Галсільлісу” заблоковані через борги. “ДСЛ Вуд Юкрейн” намагається стягнути з підприємства на свою користь майже 1,4 млн грн. А в січні розпочалась ще одна справа, де “ДСЛ Вуд Юкрейн” хоче отримати назад 4 млн грн попередньої оплати. Натомість старосамбірське підприємство “Галсільлісу” подало зустрічний позов, у якому вимагає у “ДСЛ Вуд Юкрейн” повернути борг у понад 2,3 млн. грн. за поставлену лісопродукцію…

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар