Мирон Пацай звинуватив деяких активістів у нечесності, а Василь Курій обговорення діяльності «Галсільлісу» назвав «хернею»

SambirWZ
168

Мирон Пацай звинуватив деяких активістів у нечесності, а Василь Курій обговорення діяльності «Галсільлісу» назвав «хернею»

Тему звіту Старосамбірського «Галсільлісу» депутати райради носили-переносили і нарешті минулого тижня заслухали. Чомусь наприкінці 2017-го слухали стан справ за 2016-й. Запізнилися майже на рік, але що тепер казати…

Дмитро Єдинак, в.о. директора підприємства, пробував переконати владу, що колектив поволі, але упевнено виходить з провалля. Кілька цифр: лісівники торік посадили 60 гектарів лісу. Загалом тримають під опікою 23 тисячі гектарів, а коли взяти кількість заготовленої деревини, то навіть одного куба з одного гектара нема. Тобто, не все так погано, як дехто «малює». Виявили 60 крадіїв лісу. Заступника голови райради Миколу Мартича зацікавило, чому наш «Галсільліс» перераховує на утримання обласного апарату «Галсільлісу» 200 тисяч гривень, якщо у статуті не передбачено таких відрахувань. А потім пішли натяки на те, що є матеріали ревізії, з яких випливає, що показники підприємства не є оптимістичними. Сільський голова Великої Сушиці Михайло Середницький у відповідь похвалив колектив лісівників Дмитра Єдинака, так само висловили слова вдячності депутати Віталій Панько та Віктор Гейник. На тому, здається, хвалебні речі вичерпали свій ліміт і слово взяв борець з «лісовою мафією» Василь Курій, який так само згадував невтішні результати ревізії, потім питав, у який спосіб лісівники займаються меценатством, зрештою, зазначив, що районна рада як засновник підприємства хоче діалогу з обласним «Галсільлісом», а його нема. Багато сільрад не знає, які ділянки на їхніх територіях йдуть під пилу. Лісівники пиляють у несприятливу погоду і важкі лісовози нищать дороги. Нагадав, що підприємство не має усіх документів на ведення господарки, потім розповідав про рейди екологів та активістів. Лише у Галівці зафіксували порушень на мільйон гривень. а фіскальна служба, за словами пана Курія, просила владу розірвати угоду з Дмитром Єдинаком. Чесно, навіть не знати, як на це реагувати, бо пан Єдинак – лише виконувач обов’язки і то тривалий час. Між іншим, і з цим треба щось робити, бо чоловік ніби керує, а ніби не керує…

Доволі несподіваними, як нам здалося, були міркування Мирона Пацая, які розпочав з політичних мотивів, жбурнувши камінь у город Василя Курія, мовляв, тут дехто був у партії «Воля», потім біля Саакашвілі, а тепер ще десь… А свого часу один із борців з крадіями хвалився, що забрав «борг» у одного з попередніх керівників підприємства – немало-небагато, а 20 тисяч «баксів». Мирон Пацай, не уточнюючи слова «борг», назвав Миколу Кулика. Якщо сам пан Микола заявив про таке на засіданні депутатської комісії райради, то, видно, таємниці з цього не творить. Цього сесійного дня пана Кулика не було, але ніхто з його однодумців на захист не виступив. Окрилений першим успіхом від таких відвертостей, Мирон Пацай сказав, що дехто з активістів так щиро боровся з крадіями лісу, що купив собі машину. Прізвища чомусь не назвав. А взагалі, Мирон Дмитрович пам’ятає той час, коли сам Василь Курій захищав чи хвалив Дмитра Єдинака. Василь Курій у тривалі дискусії не вступав, але авторитетно з трибуни ствердив, що не хоче брати участі у такій «херні», як обговорення справ лісівників, і покинув сесійну залу. Перепрошуємо за таке погане слово, але іншого пан Василь не підібрав. Ну, і ми не шукали.

Звіт свого підлеглого чемно вислухав генеральний директор «Галсільлісу» Володимир Мельник. З його точки зору, колектив встає з колін, згадав, що у районі діє 146 пилорам, які працюють, а не простоюють, а значить – щось та ріжуть, а потім попросив почекати і дати оцінку роботі підприємства на початку наступного року, може навіть у лютому. Оцінки роботи лісівників – чи позитивної, чи негативної, так і не дали (за негативну – з десяток голосів), однак геть не збагнемо, що зміниться до лютого, якщо враховувати, що січень у нас більше п’яний, ніж робочий… Неозброєним оком було видно, що стосунки керівників райради та генерального директора не найкращі. Чого вартує питання з президії сесії, мовляв, як ви хочете спільно і з користю працювати, якщо обласний «Галсільліс» судиться з районною радою. Зокрема, з приводу її рішення про заборону суцільних рубок. Володимир Мельник і свій ультиматум висунув: ви відміняйте владне рішення про суцільні рубки, а ми заберемо заяву зі суду. На це очільники району, певна річ, не підуть. Ми собі думали, що після такої розмови лісівники зайдуть бодай до голови райради Тетяни Терлецької, щоб навести мости дружби і порозуміння, але ні, вони ґонорово пішли, навіть не дочекавшись наступного депутатського рішення про заборону вирізання новорічних ялинок.

Маємо підозру, що у цьому протистоянні терпить хіба Дмитро Єдинак, який опинився у позі затиснутого між Терлецькою та Мельником.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар