Майно адміністрацій розкрадають?

SambirWZ
465
Історія владних будинків має властивість повторюватися…
Признатися, тема тягне на сенсацію бодай би тому, що давно у нас такого не було… Це повідомлення з Інтернету вартує цитувань… «Пересічному громадянину, який сьогодні відвідає ще чинну Турківську райдержадміністрацію, важко зрозуміти, що тут коїться. Ніби є якась влада, а все виглядає, як хаос. Для прикладу, можна взяти приймальню голови. Два дні тому приїхав вантажний автомобіль із Самбора, яким забрали всі меблі, залишивши розкидані папки, можливо, й важливу документацію. Про це на сайті народного часопису «Бойківщина» пише головний редактор цієї газети Василь ВАСИЛЬКІВ:

ЩОСЬ подібне твориться й в кабінетах. В одних ще сидять працівники РДА, в інших – уже працівники міської ради. Кажуть, що процес передачі майна спочатку обіцяв бути цивілізованим, але так сталося, що хтось не те сказав, а хтось не те зробив, почалися безлад і взаємні звинувачення, за якими, як відомо, наступає хаос.

Постає логічне запитання: чому так? Чи не можна було створити спеціальну комісію з представників Турківської РДА, Самбірської РДА, керівників Турківської та Боринської громад і цивілізовано переселити чи заселити працівників у кабінети. А ті, які залишаться незайнятими, просто опечатати. І вже потім, з розумом, враховуючи потреби, поділити оргтехніку та меблі.

Зараз, з ким не спілкуєшся, усі доводять свою правоту, при цьому забувають, що мова йде не про приватне майно, а про державне чи комунальне, яке нікому і ніхто не дав право ховати чи вилучати, роблячи комусь шкоду: мовляв, ви ще побачите… Прикро, що отаке роблять з благословення чи мовчазної згоди тих, кому довірили владу. А уявімо собі, що за рік зміниться ситуація в державі і знову створять в колишніх районах держадміністрації. Тоді за народні кошти доведеться заново купувати все необхідне. Було б логічно, якби в цю турківську вакханалію втрутилася Львівська ОДА і втихомирила буйні голови».

Ми не маємо права не вірити колезі Василю Васильківу і, якщо це правда, то це ні в тин, ні в ворота не лізе… Якщо є такі повідомлення у публічних джерелах інформації, то має бути і відповідна реакція правоохоронців… Наразі єдине, що ми можемо, то взяти коментарі у відповідальних осіб. Василь ВІСЬТАК – заступник голови Самбірської РДА, сказав, що ніхто ніякі столи не крав, бо вони в принципі нікому не потрібні. А якщо й потрібні, то громадам, де тепер збільшилася кількість чиновників, а в Самборі і свого майна вистачає. От що справді забрали з тих районів, то оргтехніку, яка належить ЦВК і призначена на вибори. Голова Старосамбірської громади Ігор ТРУХИМ, у віддання якого перейшов «білим дім», зазначив, що ще до переходу будівлі на баланс міської ради були спроби окремих осіб вивезти якусь стінку… Все інше збережене, хоча так само, як пан Вісьтак, згадав оргтехніку ЦВК. Ігор Станіславович благородно підвів до того, що коли в окремих ОТГ буде потреба в меблях, то розгляне усі запити. І назвав інтриганами тих діячів, які у Старому Самборі розганяють усілякі чутки… Обіцяємо читачам пильнувати цю тему як важливу і неординарну.

…Але історія має властивість повторюватися і щось подібне ми уже пережили у 1991 році, акурат після того, як у Москві провалився путч. Втішені перемогою над комуністичною партією, тодішні активісти залюбки тягнули зі самбірського міськкому партії і столи, і килими, і бібліотеки, а самі займали місця в кабінетах колишніх партфункціонерів, міняючи вивіски, мовляв, ми перемогли і маємо право… На щастя, вакханалію вдалося зупинити.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар