Медичне диво уперше в Україні прилетіло на Самбірщину

SambirWZ
310
Хворих доставлятимуть до Львова тієї «дорогою», на якій нема ям і автомобільних заторів
Поняття «санавіація» навіть у місцевій медицині не нове. Коли до провінційного шпиталю потрапляли такі важкі хворі, що наші фахівці не могли собі раду дати, то телефонували у Львів і звідти каретою швидкої допомоги під сиренам та мигалками «летіли» фахівці. Вони або на місці надавали поміч, або забирали хворого у львівські шпиталі. Слово «авіація» тут радше відносне, бо ніхто повітрям не літав. Нарешті минулої пятниці цьому поняттю повернули істинне призначення.

ГОЛОВА Львівської ОДА Максим КОЗИЦЬКИЙ прозвітував: «Виконано першу цивільну аеромедичну евакуацію в Україні! 78-річну пацієнтку з діагнозом гостре порушенням мозкового кровообігу перевезли гелікоптером з міста Турка до інсультного центру Лікарні швидкої медичної допомоги міста Львів! Час в польоті зайняв 1год. 15 хв! Та сама відстань дорогою у 170 км долається за 3,5 год! Для ініціації виклику керівником центру ЕМД (Андрій ВАСЬКО) задіяно Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА (Орест ЧЕМЕРИС) та ГУ ДСНС у Львівській області (Юрій КАГІТІН)»

Ну, що тут скажеш? Приємно, що таке повітряно-медичне диво у нас запрацювало. Удвічі приємніше, що першим став Самбірський район, адже Турка тепер наша. У коментарях до події, яка здійняла купу емоцій у соціальних мережах, я допитувався. чи послуга транспортування безкоштовна. Бо нині доволі часто є так: якщо родичі хочуть відвезти свого важко хворого у Львів і просять машину, то їх просять ту машину заправити… Керівник екстреної медичної допомоги Андрій Васько відповів, що послуга для пацієнта безкоштовна. Богу дякувати, бо нині у нас абсолютно все коштовне. Не знаємо тільки, чи цей гвинтокрил буде літати лише у віддалені районі, чи провінційні лікарні мусять мати свої майданчики для посадки львівських гвинтокрилів? Але тішмося тим, що у разі біди нас доставлять в обласну лікарню утричі швидше по «дорогах», де нема ям та автомобільних заторів.

…Розалія Миколаївна, яка ніколи в житті не літала, була доставлена до Львівського шпиталю на швидкості 250 кілометрів за годину та на висоті 300 метрів. Перед тим, як злетіти, тихо промовила: «З Богом». А на борт її проводжала невістка… Прості люди – не з багачів. Бо хтось у соціальних мережах уже підступно прокоментував, мовляв, то, певно, мама якогось львівського багатія родом з Турківщини… До речі, медики гірського району кажуть, що дуже часто не встигають до інсультних хворих, а рахунок життя йде на хвилини. У понеділок той же гвинтокрил доставив 82-річну мешканку Нижньої Яблуньки.

Роман ІВАНЧУК. 

Фото: prpravda.in.ua

Вас це може зацікавити

Залишити комментар