Медичний коледж скаржиться, що не може оплатити оренду міського майна

SambirWZ
883
Директор медичного коледжу Любомир КОВАЛЬЧУК нечастий гість на сесіях міської ради, тому, як тільки він з’явився у залі разом зі своїми колегами, було відчуття, що трапилося таки щось неординарне. Насправді, мова пішла про банальне – про оренду приміщень закладу, точніше ціну питання.

Любомир Маркіянович розповів, що коледж має два приміщення, що належать містові – корпус на території ЦРЛ та будівля, де вчать на фармацевтів на вулиці Шевченка. Пригадав, що саме цю споруду колишній мер Михайло КІТ передав майбутнім медикам за символічну ціну. Оскільки приміщення потребувало капітального ремонту, в нього вклали півтора мільйона гривень. Розповів депутатам коротку історію закладу, якому через два роки виповнюється 70. Випустили у світ більше 12 тисяч фахівців, більше того, серед депутатського корпусу Любомир Ковальчук нарахував 4 випускників. Зараз активно співпрацюють з Німеччиною, яка запрошує до себе наших фахівців, мали недавно зустріч з керівництвом обласного центру екстреної медичної допомоги, одне слово, до 70 відсотків вихованців знаходять собі місце праці. Загалом, це добрий показник. Від себе додамо, бо знаємо, що заклад дає дуже сильні знання та практику для подальшої науки в університеті. При всьому цьому, державне замовлення на фахівців щороку зменшується – це відомо, бо держава знімає зі себе відповідальність за подальше працевлаштування не тільки у цьому закладі… Похвалив пан директор і нинішню владу, яка у всьому допомагає, а потім делікатно перейшов до проблем фінансових, мовляв, орендна плата у місяць за два приміщення у 37 тисяч гривень є просто непідйомною для його структури, хоча там, як і всюди, є платна форма навчання. Депутат Надія ШПАК зробила спробу захистити заклад, перепитавши, яку суму податку з доходів фізичних осіб платять у міську казну. Прозвучала цифра у п’ять мільйонів гривень, щоправда, потім хтось у ній засумнівався, але обранці все одно збагнули, що немало. Проте, і цей аргумент, схоже, не дуже подіяв, хоча, як нам видається, депутати були поблажливо налаштовані до цієї проблеми і, якби питання пішло на голосування, то було б більше «за», ніж «проти». Але навіть їхня повага до медколежду не всесильна. Слово надали керівнику відділу комунального майна Мирославу БЛІСІ, який усю милість розбив аргументами закону. Давати щось в оренду за ціною в 1 гривню – закон забороняє. Той же закон забороняє понижувати ставку протягом дії угоди оренди. Тобто, і торік була велика сума, яку сподівалися покрити субвенцією з області, але ковідні проблеми продиктували нестачу грошей і врятувати заклад від сплати великої оренди не вдалося. Чи вдасться це цього року, коли плата зросла на індекс інфляції, невідомо, але такі намітки є… Якщо повністю передати споруди обласній раді, а коледж є її структурою, то, радше всього, і самі депутати на це не підуть, бо віддати – найпростіше. Потім обласні урядники закриють (не дай Боже) коледж, а будівля зостанеться їм…
Усе закінчилося на рівні розмов. З одного боку, усі розуміють важливість і потребу мати такий заклад, з іншого – не знають, як допомогти коледжу здолати непідйомну суму оренди майна.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар