Медикам Старосамбірщини пропонують на два тижні піти  у відпустки за власний рахунок, але ж рахунок порожній… 

SambirWZ
796
Невже хтось думав, що з приходом до влади Володимира Корольчука лікарня одразу виплатить зарплати?

Ми обіцяли повернутися до проблем старосамбірської медицини, попереднього разу закінчивши її тим, що виконувачем обов’язки генерального директора закладу призначений лікар-реаніматолог, завідувач відділом Володимир КОРОЛЬЧУК (на фото). Ми  мали з ним розмову відразу ж наступного дня після того, як мер Ігор ТРУХИМ підписав відповідне розпорядження. На той час головний медик ще не міг щось конкретне говорити про перспективи – та це й зрозуміло…

На одній з перших п’ятихвилинок, до якої Володимир Леонтійович сумлінно готувався, після виступу почув приблизно таке: це все добре, але коли будуть зарплати? Ми не сподівалися, що питання виникне так швидко. Гадали собі, що пану Корольчуку колеги дадуть трохи часу, щоб оговтатися від того. куди попав. Зрештою, марно було думати про те, що як тільки з посад генерального директора та медичного Івана МЕДВІДЯ та Олега ГОРБОВОГО з’явиться необхідна сума грошей. Ми передбачали, що медперсонал тиснутиме на свого нового шефа, але, видно, не все від нього залежить. Так само, як не залежало від попередніх начальників. Знаємо, що пан Корольчук їздив до обласного начальства з цією проблемою, але, судячи з відсутності грошей в касі, нас не почули. Традиційно щороку держава погашувала борги перед медициною – десь знаходилися якісь кошти, але торічні борги цьогоріч ніхто не погасив і вони перейшли у 2021-й. І тільки накопичуються. Основною причиною вважають те, що держава, формуючи субвенцію, не врахувала «гірські» надбавки і медики дуже швидко проїдали свою зарплатню. Нас зацікавило інше – чому у Турці, де так само є «гірські», нема таких шалених проблем. Пояснили – у Турці менший колектив і ці проблеми минають якось непомітно… Чи вірити, чи не вірити, не знаємо… Але знаємо точно, що жити людям без зарплат неймовірно важко. Будьмо відверті – якщо лікарні ще якось дають собі раду, то молодшому медичному персоналу дуже складно постійно жити надією на те, що так чи інакше, а зароблене мусять віддати.

Коли знімали з посад панів Медведя та Горбового, то дорікали їм тим, що обіцяють скорочення кадрів, але ніхто не знає, кого намітили скоротити. Розмови про оптимізацію не припинилися і за Корольчука… Нам стало відомо, що Володимир Леонтійович провів збори трудового колективу у кожному відділі і запропонував почергово йти на 2 тижні у відпустки за власний рахунок. Йти, звичайно, можна, але хоч би на цьому рахунку та щось було… Що це дасть? У колективі старосамбірських медиків більше 350 працівників і, якщо вони підуть на два тижні, то загальний борг, певна річ, зменшиться, але не настільки, щоб врятуватися від фінансового колапсу. І нема жодної гарантії, що після двотижневих відпусток гроші з’являться. Зрештою, якщо об’єктивно оцінювати ситуацію, то проблема погашення заборгованості – це не тільки проблема нинішнього Володимира Корольчука, а й господаря лікарі – міського голови Ігоря Трухима, і державних органів влади.     

Самбірська райдержадміністрація тримає ці питання під контролем. Зрештою, минулого тижня вона повідомила, що заступники голови Віктор ТУРИК та Павло ГРАБСЬКИЙ відвідали Добромильський шпиталь. На порядку денному – зменшення заборгованості з виплати заробітної плати у медичному закладі в КНП ДМР «Добромильська РЛ».

Сума заборгованості, станом на сьогодні, становить більше 4 млн. грн. Прогнозований дефіцит до кінця року – 8 млн грн. Адміністрація лікарні розробила заходи з оптимізації видатків. Зокрема, скорочено 9 штатних одиниць та 3 одиниці бухгалтерської служби, зменшили видатки на енергоносії, харчування та медичне забезпечення. Проте, вжиті заходи не забезпечили позитивної динаміки зі зменшення заборгованості.

Самбірська райдержадміністрація скерувала листи-клопотання з проханням виділити кошти на погашення заборгованості з виплати зарплати медичним працівникам району. Як прокоментувати це повідомлення? Та ніяк. Районні очільники просто констатували факт невиплат грошей, а на листи-звернення в область, радше всього, відповідь не буде позитивною. У Львові уже навчилися відповідати на такі запити: доведіть свої видатки до рівня прибутків. .

Ще одне повідомлення зі Самбірської РДА процитуємо повністю: «Триває робота із питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати у Старосамбірській лікарні

Сьогодні голова Самбірської райдержадміністрації Іван ІЛЬЧИШИН разом зі своїми заступниками здійснили робочу поїздку в КНП Старосамбірської міської ради «Старосамбірська районна лікарня» з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати у медичному закладі.

Варто зазначити, що станом на сьогодні заборгованість по заробітній платі складає більше 8 млн. грн. Розрахункова потреба на 2021 рік по підприємству становить майже 65 млн. грн. Очікувані надходження у поточному році – 52 млн. грн. Відтак, розрахунковий дефіцит до кінця року складатиме близько 13 млн. грн. Після розроблених заходів з оптимізації видатків на загальну суму 2,5 млн. грн., дефіцит складатиме 10,5 млн. грн. 

З метою забезпечення позитивної динаміки виплати заробітної плати та погашення заборгованості у комунальному некомерційному підприємстві Старосамбірської міської ради «Старосамбірська районна лікарня», у 2022 році заплановано повністю змінити форму оплати праці, котра б відповідала фінансовому ресурсу медичного закладу, зі внесенням необхідних змін до колективного договору.

Окрім того, розроблено заходи, які забезпечать дохідність медичного закладу, з вивільненням залишку коштів на покриття утвореного дефіциту за попередні періоди. Варто наголосити, що питання погашення заборгованості з виплати заробітної плати медичним працівникам району перебуває на постійному контролі керівництва державної адміністрації».

Ми не знаємо, хто пише такі новини для сайту РДА, але, скажімо, медсестра прочитає цей набір мудрих слів і цілком логічно запитає: а зарплата буде коли? Тобто, якщо вже писати, то давати відповіді на запитання, а не констатувати те, що є… Зацікавив нас рядок про те, що «заплановано повністю змінити форму оплати праці, котра б відповідала фінансовому ресурсу медичного закладу, з внесенням необхідних змін до колективного договору». Про яку форму оплати праці йдеться у бюджетній установі, поняття не маємо. Мабуть, так само, як медсестри в лікарні. Хоча у певних колах нам пояснювали, що форму оплати праці медикам справді треба міняти. Наприклад, давати мінімальну зарплату, а потім кожен повинен собі заробити на такі собі преміальні. Пояснюють так: не може мати великої зарплати медсестра, яка не вміє у вену зробити укол, або хірург, який уже забув, коли і кого оперував. Усі медпрацівники мають пройти таку собі атестацію і на ділі довести, що вони професійно придатні. Ми розуміємо, що ці міркування викличуть хвилю обурень, але які вже є…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар