Медики «швидкої» мають чим швидко доїхати до хворих з гірських територій

SambirWZ
473
Звикли вважати, що все найкраще, досконале насамперед йде для охоронців здоров’я Львова та районних центрів. І це добре. Їхні лікарні визначені опорними, в них хворі отримують складніші медичні послуги.

Та, на жаль, багато чого ще для якісної роботи бракує  медикам нижчої ланки системи охорони здоров’я –  сільським лікарським амбулаторіям, ФАПам. Не до всіх населених пунктів при гострій необхідності може доїхати  «швидка». Особливо потерпали гірські села колишніх Турківського та Старосамбірського районів, які значно вище рівня моря. Дійшло до того, що звідси для порятунку хворих довелося застосувати гелікоптер Національної поліції і їх повітрям з недоступних територій евакуювати до обласного центру.

Для нижчої ланки системи охорони здоров’я за останні роки також зроблене немало. Тільки на Самбірщині побудовано і відкрито п’ять нових амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Вони загалом непогано забезпечені досконалим устаткуванням, яке дозволяє надавати пацієнтам першу фахову допомогу. Але болючою проблемою залишався оперативний приїзд «швидкої» за викликом. Бо на заваді було бездоріжжя. 

Планова робота над вирішенням проблем медицини дає свої результати. Минулого тижня, приміром, від приміщення ЛОДА десять нових машин швидкої допомоги вирушили у найвіддаленіші  та важкодоступні гірські території Львівської області. До таких, зокрема, належать населені пункти  Самбірського району: Стрілки, Старий Самбір, Турка, Бориня, Верхнє Висоцьке. Поїхали сучасні карети також  на сусідню Дрогобиччину. 

Це автомобілі класу А Toyota Land Cruiser Prado. Цінність їх у тому, що вони повнопривідні, підвищеної прохідності на короткій базі. Їм не страшне бездоріжжя. Саме такий транспорт вкрай потрібний був для важкодоступних гірських територій. 

Вартість однієї «швидкої» – 1,6 млн. грн. Вони закуплені за кошти НСЗУ, повідомили у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

«Дуже важливо, що можемо забезпечити таким транспортом важкодоступні території і справді покращити надання населенню медичної допомоги. Загалом закупили 140 машин з відповідним обладнанням, понад 260 авт Renault duster для сільських амбулаторій. Цього року разом із цими 10 суперавтівками для охоронців здоров’я було придбано 92 швидких. Востаннє ключі від 15 передали 22 вересня. Ну, і не можу не згадати про Гелікоптер Національної поліції, який з командою Центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф успішно хворих евакуює повітрям», – розповів Максим Козицький.

Кожна добра справа додає впевненості, що завтра буде ще краще. Але новим “швидким” бракує водіїв.

Микола СЕНЕЙКО.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар