Місцева прокуратура стала окружною

SambirWZ
229
Від 15 березня після реорганізації місцевих прокуратур розпочали роботу окружні прокуратури. На Львівщині їх буде 10 – дві у Львові, 8 – у районах області. Керівником Самбірської окружної прокуратури став 44-річний Олександр ТЕЛИЧКО, який і раніше тут керував. Отож, змінилася лише назва… Сьогодні пан прокурор розповів нашій газеті про справи у правоохоронній структурі.

У 2020 році обліковано 1094 кримінальних правопорушень. До суду скерували 476 кримінальних проваджень, з них 2 – особливо тяжкі, 74 – тяжкі, 173 – нетяжкі та 221 – за фактом вчинення кримінальних проступків. Відчувається тенденція до зменшення окремих видів злочинів – нема випадків розбоїв, зґвалтування, вимагання, незаконних позбавлень волі. Впродовж року Самбірський ВП ГУ НП у Львівській області зареєстрував 417 кримінальних проваджень за фактами вчинення крадіжок, з яких 118 пов’язані з проникненням у житло. Із зареєстрованих кримінальних правопорушень вказаної категорії до суду скерували 161 епізод злочинної діяльності. Було 6 випадків незаконних заволодінь транспортними засобами, з яких 4 скеровано до суду. Було 37 кримінальних правопорушень у сфері порушення правил дорожнього руху, з яких 13 скерували до суду, у 14 випадках прийняли рішення про закриття справ. До Самбірського міськрайонного суду надійшло 5 обвинувальних актів у сфері запобігання корупції, 4 – у бюджетній сфері, 5 кримінальних проваджень у сфері земельних відносин.

За фактами незаконних порубок лісу до суду пішло 37 кримінальних проваджень, загальні збитки становлять понад 900 тис. грн., вилучили майже 300 м. куб. незаконної деревини, на яку накладений арешт. Суд розглянув 2 обвинувальні акти за фактом незаконного забору піщано – гравійної суміші з русла р. Вирва. За забруднення та засмічення земель до суду скерували обвинувальний акт стосовно директора комунального підприємства щодо забруднення земель лісового фонду площею 1,9 га, чим завдано шкоду державі в розмірі 102 тис. грн. Впродовж року Самбірська місцева прокуратура на захист інтересів держави пред’явила до суду 25 позовних заяв, з них задоволено 20 на загальну суму понад 7 млн.

Самбірський РВП ГУ НП у Львівській області за процесуального керівництва прокурорів завершив досудове розслідування у 13 кримінальних провадженнях на пріоритетних напрямках роботи: 3 – у корупційній сфері, 3 – у бюджетній, 3 – у земельній, 6 – у сфері лісокористування та 1 – щодо незаконного видобутку корисних копалин.

Прокурори Самбірської місцевої прокуратури забезпечили участь у розгляді судами 41протоколу про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, складених спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції відносно 32 осіб. За результатами розгляду 35 протоколів, притягнули до відповідальності 26 осіб із накладенням штрафів.

Олександр ТЕЛИЧКО. Керівник Самбірської окружної прокуратури Львівської області.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар