Міжнародний пункт пропуску в Нижанковичах уже точно буде,  але через 4 роки. Дочекаємося!

SambirWZ
367
Цю подію можна називати непересічною, пам’ятною, історичною, важливою… Яке слово більше пасує, таке і вживайте, але насправді, починає збуватися багаторічна мрія Нижанковицького закутка мати з Польщею свій міжнародний пункт пропуску. Цій темі уже більше двадцяти років…

Треба віддати належне – чи не найбільше уболівав за «вікно» в Європу колишній голова Старосамбірської районної ради Володимир ГОРБОВИЙ. Численні поїздки до сусідів, аргументи, підготовка урядових документів… Начебто усі сходилися на думці, що такий пункт пропуску конче потрібен, але окрім декларацій, нічого більше не було. Особливо пожвавлювалися дискусії під час розмаїтих виборчих кампаній. Поважні мужі, які хотіли бути, скажімо, нардепами, тішили нас черговими обіцянками. Ми вірили, але передвиборча кампанія минала і Нижанковичі забувалися… Але попри обіцяльників, Володимир Іванович робив промоційні кроки, скажімо, доволі актуально виглядали Дні добросусідства. Сторони сходилися до колючки, говорили правильні речі, влаштовували концерти, пили шампанське і мріяли. З ініціативи пана Горбового щороку влаштовували тут передачу Вифлеємського вогню від польських харцерів українським пластунам. Все в ім’я того, щоб нагадати урядовцям – пункт пропуску потрібен! Але, знаєте, одна справа, що ми чогось хочемо, а інша – переконати поляків у такій потребі. Схоже, переконали. Минулого тижня ми вийшли на фінішну пряму – освятили капсулу під будівництво нового МПП. Поляки – люди слівні, а тому можна говорити початок фінішу. Трохи прикро, що саму будівлю зводять на території Польщі. Сусіди, мабуть, розуміють, що якщо ми візьмемося за будову, то буде дуже довго та ще й дорого та ще хтось і руки може нагріти… Хоча партнери поставили уже нам умову відремонтуйте дороги на своєму боці. Ці процеси уже тривають і дасть Бог, поки сусіди закінчить з інфраструктурою, ми впораємося.  

Про історичну подію розповів голова Львівської ОДА Максим КОЗИЦЬКИЙ: «Сьогодні на території Польщі ми заклали наріжний камінь для початку будівництва нового пункту пропуску та всієї необхідної інфраструктури. Проєкт реалізує Підкарпатське воєводство. 19 травня 2020 року тут визначили інвестора для будівництва автомобільного пункту пропуску в Нижанковичі – Мальховичі. Тендер на будівельні роботи також відбувся. Усе готово до початку будівництва. Майбутній пункт пропуску розрахований для автомобілів та автобусів, вагою до 3,5 тонн. Визначена вартість робіт – 109 мільйонів злотих. А збудувати пункт пропуску плануємо за 4 роки. З українського боку до нового пункту пропуску ми будуємо дорогу. Роботи з будівництва автошляху (Т-14-18) Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий розпочаті в березні 2021 року, попередньо завершити їх плануємо у грудні 2022 року. Роботи, вартість яких понад 19 млн. євро, виконує польська фірма DROG-BUD Sp. Загалом з’явиться майже 46 км доброї дороги.

Мені б хотілося, щоб кордонів між Україною та ЄС не було зовсім. Тому наскільки це можливо, ми намагаємося зробити перетин державного кордону зручним, адже Львівщина є західними воротами України в Європу – і навпаки. Інфраструктура є дуже важливим фактором для співпраці, економіки та туризму».

Урочистості зібрали немало владних мужів, прибув і народний депутат України Андрій ЛОПУШАНСЬКИЙ. Одне слово, сторони залишилися задоволені одна одною. Якщо вже стільки літ терпіли без пункту пропуску, то потерпимо ще чотири. Досвід показує, що з такими новосіллями оживають населені пункти по обидва боки кордону. Пам’ятаю, яким сірим був колись Хирів, а після відкриття «Смільниці» люди почали багатіти, розвинувся бізнес. Недавно в інтерв’ю нашій газеті голова Хирівської громади Мирослава КОРОЛЮК сказала, що «Смільниця» дає місцевому бюджету 4 мільйони гривень прибутку. Після новосілля у Нижанковичах Добромильська громада теж розбагатіє. Іншими словами, це стратегічний об’єкт для нас. 

Роман ПОГОНИЧ.

 

Вас це може зацікавити

Залишити комментар