Мужній пацієнт зі Старосамбірщини «ліг під робота»

SambirWZ
132
Наприкінці минулого тижня у Львівській Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги з допомогою робота-хірурга команда хірургів прооперувала 69-річного мешканця Старосамбірщини, якого напередодні госпіталізували до лікарні з ускладненою жовчно-кам’яною хворобою, інформує Захід-нет.

ЗЕМЛЯКА госпіталізували з гострими болями в черевній порожнині. У чоловіка були каміння у жовчному міхурі, які вийшли і застряли у жовчній протоці. Щоб допомогти пацієнту, хірурги на першому етапі ендоскопічно видалили камінці з жовчної протоки, а тоді почали готувати його до видалення жовчного міхура з допомогою робота-хірурга.

У Львові лише чотири хірурги, які можуть оперувати з допомогою роботизованої системи – Андрій СТАСИШИН, Артур ГУРАЄВСЬКИЙ, Андрій ГУРАЄВСЬКИЙ і дитячий хірург обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ Андрій ДВОРАКЕВИЧ. Усі вони ввійшли до команди, яка оперувала нашого пацієнта. За роботом цього разу сидів хірург, доктор медичних наук, доцент кафедри хірургії та ендоскопії Львівського національного медуніверситету імені Данила Галицького Андрій Стасишин. Він знаходився від пацієнта на відстані кількох метрів і керував операцією. Він бачив увесь процес на спеціальному екрані високої якості, у 3D-форматі і мав можливість збільшити зображення до 20 разів… Це вже третя операція, яку провели у Львові з допомогою роботизованої системи.

Хірурги, як ми зрозуміли, молодці, бо освоїли світову практику. Але мужній і пацієнт зі Старосам-бірщини, бо далеко не кожен погодиться лягти «під робота».   

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар