На одну пилораму – лиш два працівники?

SambirWZ
256
Представники Старосамбірської міської влади, старости, директори лісгоспів, підприємці, громадські активісти провели нараду з питань лісопереробної галузі. Мали  обговорити проблеми лісообробної галузі, налагодження співпраці та легалізації працівників на підприємствах.

Для довідки. Площа лісових масивів, які належать до Старосамбірського ЛМГ, становить 10 102 га на території територіальної громади. Підприємство напрацьовує методи, за допомогою яких правильно інформувати громадськість про наявні та плановані рубки на території того чи іншого населеного пункту. Погодження на рубки надають ліцензовані організації. Відтепер про кожну плановану рубку будуть доводити до відома старост, депутатів по округу, керівництва громади. Підприємство завжди готове до перемовин з метою досягнення компромісу. Друге важливе питання – електронні торги – сучасна платформа для купівлі сировини. На перспективу варто планувати свою діяльність саме через електронні закупівлі, – повідомив керівник підприємства Юрій Мрочко.

Територія лісів, які належать до підприємства загалом 23,134 га. З них – 8 997 га – ПЗФ «Королівські Бескиди». До ПЗФ належать території Старосамбірського, Бачинського, Стрілківського лісництв. Зокрема, на території Старосамбірського лісництва вже 2 роки не проводились рубки, – розповів на нараді директор Старосамбірського «Галсіллісу» Петро Домінік.

Що стосується проблеми з діяльністю нелегальних пилорам, то допомогу мала б надати місцева асоціація деревообробників та лісозаготівельників… Автоматично перейшли до легалізації робочих місць, нагадавши, що на території ОТГ діє 35 підприємств, які займаються лісозаготівельною та лісообробною діяльністю. А зареєстровано там 66 найманих працівників і ця цифра, звісно, не відповідає дійсності. По два працівники на один тартак? Для розуміння: від кожного найманого працівника з податків, які платить роботодавець, 600 грн. – надходження до місцевого бюджету… Згадали учасники наради, що колись на рівні району існувала практика створення робочих груп з виявлення нелегальних працівників. Мабуть, цей досвід продовжать…

Таких нарад на нашій пам’яті було чимало, ми б тільки хотіли, щоб зібрання в Ігоря ТРУХИМА, про яке щойно розповіли, не було просто даниною моді.

Роман ПОГОНИЧ.
Фото: офіційний сайт Старосамбірської міської ради

Вас це може зацікавити

Залишити комментар