Наші медики ще не голодують

SambirWZ
158
У Соснівці медики, доведені до відчаю безгрошів’ям, оголосили голодування. Правоохорорнці відкрили кримінальне провадження за фактом невиплати чесно зароблених і голодування припинилося. Проблеми і на Старосамбірщині, але не голодує ще ніхто. Може тому, що влада начебто постійно тримає проблему під контролем?

От під головуванням заступника голови Самбірської районної державної адміністрації Василя ВІСЬТАКА відбулось засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати.

Обговорили питання щодо заборгованості по заробітній платі медичним працівникам КНП Добромильської міської ради «Добромильська районна лікарня» та КНП Старосамбірської міської ради «Старосамбірська районна лікарня».

За результатами моніторингу встановлено, що сума заборгованості по Добромильській районній лікарні має тенденцію до зростання і станом на 1 серпня, становить понад 4 млн. грн. Працівники закладу не отримують зарплату 3 місяці. Складною залишається ситуація і у Старосамбірській районній лікарні. Коштів, виділених із НСЗУ, є недостатньо для фінансування лікарень. Також не передбачено коштів на виплату «гірських» надбавок. Як підсумок, вирішили скерувати клопотання до Львівської обласної державної адміністрації щодо виділення додаткового фінансового ресурсу для погашення наявної заборгованості по медичних закладах.

Враженнями від зустрічі поділилася у соціальних мережах і заступник генерального директора ЦРЛ з економічних питань Олена ДУК-ЦАПОВИЧ: 

«Сьогодні взяли участь у засіданні комісії при Самбірській РДА. Станом на початок серпня, заборгованість складає 7384,0 тис.грн. Медики ще за червень не отримали заробітну плату. Основною причиною заборгованості є не включення в тариф медичної послуги коефіцієнту 1,25 за роботу у гірській місцевості. Згідно із законодавством, працівникам в обов’язковому порядку оплачується доплата за роботу в гірській місцевості в розмірі 25 відсотків. а НСЗУ це не враховує. Тому сьогодні прийняли рішення подати пропозицію в КМУ, МОЗ та НСЗУ, щоб при напрацюванні Програми медичних гарантій громадян на 2022 рік включити в розрахунок тарифу на медичну послугу коефіцієнту 1,25 за роботу у гірській місцевості так, як це передбачено для первинної ланки надання медичної допомоги».

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар