Найдорожчий правлячий апарат у Стрілках, найдешевший – у Самборі

SambirWZ
1 133

Яку частку з доходів бюджетів витрачають на утримання владного апарату

Попереднього разу ми здійняли фурор коментарями до тему: на скільки збільшилася кількість владних мужів на території колись трьох, а тепер одного Самбірського району. І більш-менш підрахували на основі офіційних даних, взятих з владних сайтів, у яку суму обходиться людям утримання апарату управління. Ми допускали певну похибку у кількості штатних одиниць, але ситуація, скажемо так, не з приємних. У всякому випадку, за скромними підрахунками, треба заробити 100 мільйонів гривень у рік, щоб владоможці з радістю ходили на роботу.

Ми вирішили і надалі вас дивувати, розповівши нині про те, скільки відсотків від дохідної частини бюджету загального фонду йде на утримання правлячих апаратів у територіальних громадах.
Рудки – 42,0 відсотка
Бісковичі – 48,9
Добромиль – 39,4
Хирів – 37,7
Самбір – 19,3
Ралівка – 38,8
Стрілки – 56,7
Турка – 18,7
Новий Калинів – 30,8
Старий Самбір -19,6
Бориня – 47,8
Іншими словами, саме стільки відсотків доходу йде на утримання владців. І, щоб ви ще ліпше зрозуміли, чим більше грошей йде на зарплати чиновникам, тим менше залишається на розвиток громад. Найбільше беруть Стрілківські чиновники – більше половини, і це при тому, що там чи не найменший штат сільських урядовців серед усіх ТГ колишніх Самбірщини, Турківщини та Старосамбірщини. Це значить, що доходи у цій громаді дуже малі.
От чого нам найменше хотілося б, то викликати якусь негативну реакцію проти чиновників. Чиновники – теж наші люди – родичі, куми, сусіди, друзі і мають право на роботу та зарплату. Ну, пощастило їм бути при владі… А наголосити хочемо на іншому – у громадах треба думати про те, як щедріше наповнювати казну, сплачуючи податки, а не втікаючи від них…
Львівська ОДА вивели і показник рейтинговості серед 73 громад Львівщини в плані економічної спроможності (враховано ще й немало інших показників, бо у нашому нинішньому дослідженні лише один, що стосується витрат на утримання апарату управління). Для того, щоб ви орієнтувалися, де ми знаходимося, наведемо дані «турнірної» таблиці області, де Самбір – 20 місце, Рудки – 29, Новий Калинів – 31, Бісковичі – 49, Хирів – 61, Старий Самбір – 62, Ралівка – 64, Добромиль – 65, Турка – 69, Стрілки – 72, Бориня – 73.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар