Не припиниться потік європейських грошей…

SambirWZ
137
Багато років поспіль у нас були гарні стосунки з асоціацією «Єврорегіон-Карпати-Україна». Ми вже звикли до цієї назви, бо саме завдяки структурі маємо можливість притягнути на рідні терени трохи європейських грошей для втілення тих чи інших наших задумів. Втілили справді немало і це видно. Але у нас складаються так обставини, що через децентралізацію і дроблення територій на громади, можемо відчути себе менш потужними.

Аби не втрачати напрацювань і стосунків, голова Самбірської районної ради Віталій КІМАК ініціював робочу нарада за участі виконавчої директорки Асоціації ОМС Єврорегіону Галини ЛИТВИН. Це, нагадаємо, наша землячка зі Старого Самбора, завдяки якій нам і вдається працювати над проєктами. Мова йшла про подальше виконання проєктів, які реалізуються в рамках Програми транскордонної співпраці «Польща-Білорусь-Україна».
Внаслідок реорганізації Старосамбірської та Турківської районних рад Самбірська районної рада стала правонаступником міжнародних проєктів «Спільно на охороні людського життя. Інтегрована польсько-українська система невідкладної медичної допомоги на прикордонні» та «Транскордонне партнерство – це можливість для регіонального розвитку». Проєкти фінансуються Європейським Союзом в рамках Європейського інструменту сусідства в партнерстві з поляками. Більшість заходів була реалізована Турківською та Старосамбірською районними радами у 2018-2020 роках.
За словами Віталія Кімака, не менш важливим є завершення проєктів, яке включатиме в себе аудит зробленого, проведення підсумкових конференцій, затвердження програмних документів та підготовка звітності. Важливо продемонструвати міжнародним партнерам нашу готовність продовжувати реалізовувати взяті зобов’язання попередниками і продемонструвати відповідальність, адже від цього залежатимуть наші наступні перспективи на конкурсах Програми Європейського Союзу.
Під час зустрічі сформували наступні спільні заходи. Не виключено, у червні на Самбірщині відбудеться підсумкова міжнародна конференція з питань розвитку туризму у гірській місцевості, а у вересні – з питань розвитку медицини.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар