Не пустите інспектора до хати – позбудетеся субсидій

SambirWZ
104
Нині більше бідних, ніж багатих. Багатим субсидії не потрібні, більше того, столичні урядники зі своїми фантастичними зарплатами хочуть урізати бідним ту рятівну соломинку у справі сплати комунальних послуг, яка ще є.

Автор цих рядків кілька років тому подав себе на субсидії, документи прийняли, сказали, що все гаразд. Потім просили приносити ще якісь довідки і приносив. Знову – все гаразд. А коли вже тривав опалювальний сезон, зателефонували і сказали, що субсидію вам не нарахували, платіть сповна. Домагання дурника на тему – чому, просто зависали у повітрі, але я вже тоді знав, що політика уряду зводилася до того, аби користувачів субсидій було все менше і менше. Ні, нехай не вмирають, нехай просто платять те, що їм диктують… Мій знайомий, який справді живе у складних умовах, наступив на ті ж граблі. Відмовили у субсидіях без пояснень. Парадокс у тому, що комерційні структури, які подають газ-світло та інше, піднімають вартість своїх послуг, державні мужі наче осліпли, а бідний хлоп має платити дорого за те, щоб жити… Причому, та ж держава урізає субсидії кожного року. Це межа виживання, це геноцид! Знаєте, чому так багато людей не проголосували за Порошенка на президентських виборах? Бо їх давив комунальний зашморг, а Зеленський обіцяв полегшення. Один пан з приводу обіцянок Зеленського сказав так: «Обіцяв, як с…в, а став – і перестав…» Нам уже прогнозують підвищення вартості енергоносіїв (щоб олігархи, не дай Боже, не змарніли) і морально нас до цього готують. Повідомлення від Главуком:   

«Розміри житлової субсидії в Україні значно скоротять. Відповідний проєкт постанови Кабміну розробили в Міністерстві соціальної політики. У новому документі Мінсоцполітики України пропонується скасувати введену навесні 2020 року норму, яка дозволила збільшити на 50% соціальні нормативи на послуги ЖКГ для українських споживачів.

«З огляду на епідеміологічну ситуацію, скасовується підвищення на 50 відсотків соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, яке застосовувалося при розрахунку розміру житлової субсидії на період поширення на території України на гострі респіраторні хвороби Covid-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2», – вказали автори постанови в пояснювальній записці.

А ще в Україні готують масштабні перевірки одержувачів соціальної допомоги. На офіційному сайті Мінсоцполітики виставили на громадське обговорення проєкт постанови Кабміну, яким прописується порядок таких перевірок. Контроль за людьми планують поставити на потік – інспектори будуть ходити по домівках, вивчаючи на практиці, як живуть ті, хто претендує на бюджетні гроші або вже їх отримує. Причому, якщо не пустити контролерів до оселі, виплати автоматично припиняються. Зупиняти виплати зможуть і за результатами перевірок».

Може то грубо сказано, але правдиво: колись давно «інспектори» ходили по селянських погребах і шукали залишки зерна… 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар