«Парастас» за посадами медичних директорів не відбувся

SambirWZ
372
Минулий четвер мав стати «крапкою» у медичній темі в Старому Самборі. Нагадаємо з попереднього: депутати міської ради визнали роботу головних медиків тамтешньої лікарні Івана МЕДВІДЯ та Олега ГОРБОВОГО незадовільною. Мабуть, цьому посприяла відсутність двох директорів на двох сесіях, коли вони мали прозвітувати про свою роботу. Наступним кроком, за законами логіки, мала йти їхня офіційна відставка, але один був у відпустці, інший – на лікарняному. Проте, все це має властивість закінчуватися… Посадовці повернулися на свої робочі місця, а на сесії депутати, як ми збагнули, мали благословити мера Ігоря ТРУХИМА на розірвання контракту з ними.

Перед тим, як затвердити порядок денний, голова громади попросив поінформувати депутатів про засідання медичної комісії, яке відбулося напередодні. Генеральний директор Іван Медвідь сказав, що його на засідання комісії ніхто не запрошував. Не знаємо, чому не запросили – він все ж і ще генеральний. Зате був медичний директор Олег Горбовий. Сказав, що йшли дискусії з приводу
об’єднання первинної та вторинної ланок місцевої медицини. Олег Володимирович вважає цю тему невивченою. Каже, що треба для початку сісти з олівчиком та порахувати доходи і розходи… Хоча, як нам видається, об’єднувати два рівні медицини – не зовсім правильно і навіть суперечить медичній реформі. Здається, лише у Старому Самборі ця проблема дискутується. І навіть розуміємо, чому? Первинна ланка нині самодостатня, сімейні лікарі при добрих зарплатах і регулярних, а на другому рівні, який, з нашого погляду, значно відповідальніший, хірург з усіма мислимими та немислимими категоріями має ціле нич. А якщо раптом станеться об’єднання, то два рівні надання медичних послуг не розбагатіють, а збідніють. Якщо сказав щось не те, готовий сперечатися.
Наступне питання, яке розглядали на комісії, було розірвання контракту з очільниками медицини. Олег Володимирович теж застеріг колег-депутатів від поспішності, натякнувши, що після першого рішення про незадовільну роботу має бути виключно управлінський важіль, тобто, м’яч на боці Ігоря Трухима… Він також зазначив, що влада має чітко пояснити, за які провини прийняте рішення про незадовільну роботу. Якщо такі тяжкі наслідки від діяльності головних медиків, то треба дати час на виправлення ситуації і не відразу звільнення, а бодай би якісь догани. Крім того, пан Горбовий зазначив, що коли мова йде про комунальний заклад, то свій вердикт має винести і комунальна комісія, а не лише медична… Додав також, що в лікарні медики впираються тим змінам, які диктує життя. Звідси, мовляв. й усі проблеми.
Йому опонував депутат Іван ІЛЬКІВ – лікар. І розпочав з того, що якби Олег Горбовий ходив на сесії, то знав би, за що його звільняють. За словами пана Ільківа, колектив медиків визнав роботу керівників незадовільною, а це, мовляв, серйозний показник. Так і сказав у сесійну залу: ви завалили роботу, лікарня йде не дно… Якщо треба, то в «білий дім» можуть прийти медики і сказати все, що вони думають про керівництво лікарні. А потім в емоціях Іван Ільків виголосив фразу, яка нам відверто не сподобалася, – «Ви – ніхто»! Або, ви казали, в яку позу поставите старосамбірську медицину… Знаєте, панове, можна не любити своїх начальників, але не можна переходити межу дозволеного, чи лікарської етики… Навіть якщо пан Ільків так думає, то це не означає, що саме так треба говорити з головної трибуни територіальної громади.
Олег Горбовий у відповідь лише сказав, що збори трудового колективу як такі не збиралися, а у профкомі теж – від 4 до 10 осіб і це начебто не є вирішальною думкою…
Після словесних баталій, коли формувався порядок денний, Олег Горбовий попросив зняти питання медичних директорів. Але до цього заклику дослухався лише він сам і Василь ФУРДИЧКО. Це дало нам нагоду подумати, що сесія буде своєрідним «парастасом» за посадами. Дивно тільки, що за усе віддувався Олег Володимирович, а генеральний директор Іван Медвідь просто був в тіні. Хоча в коридорах сесії ми спрогнозували Івану Осиповичу відставку, але той напрочуд спокійно відповів, що навіть якщо так станеться, то через рік все одно поновиться на посаді… Не виключено, через суд. До речі, ми уже якось писали про те, що Феміда не любить емоцій типу «Ви – ніхто», а потребуватиме фактів, які б характеризували завалену роботу.
…Але «парастасу» того дня не було. Медична комісія, яка ініціювала усі імовірні відставки, сама ж попросила сесію доопрацювати рішення про відставку. Тобто, вердикт перенесли, треба думати, до наступного сесійного засідання. Тут є два варіанти пояснень: або влада ще не придумала, кого ставити на посаду головного лікаря. Або відчула, що не усі проголосують за відставку панів Медведя та Горбового, тому вирішила почекати ліпших часів. А може за той час директори зуміють переконати і колектив, і владу у тому, що вони не найгірші? Хоча, емоції так далеко зайшли, що невідомо, чи повернуться.
І наостанок. Чому віддувається за все медичний директор Олег Горбовий, якщо має над собою генерального директора Івана Медведя, який несе відповідальність абсолютно за все. А таке враження, що шишки летять хіба у Горбового і хіба він є найбільшим ворогом місцевої медицини гірського краю…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар