Перекрив дорогу журналістам – отримав 850 гривень штрафу

SambirWZ
120
Цій справі у квітні виповниться рік. Якщо пригадуєте, то був час карантинних обмежень, а журналісти ще пильнували, як люди ставляться до всього цього. Телевізійники зі Львова приїхали у Самбір, щоб в АТБ оцінити ситуацію. А їх охоронець почав виштовхувати, одне слово, перечив їхній законній журналістській праці. Ми писали про це і раніше, а днями нарешті з’явилося рішення суду. Як відомо, наші колеги не стерпіли такої наруги і звернулися до Феміди, зважаючи на те, що супермаркет є громадським місцем, а відтак, згідно зі статтею 58-ою Закону України «Про телебачення та радіомовлення», журналіст має право безперешкодно виконувати там свою професійну діяльність.

Процитуємо статтю Кримінального кодексу, яка має бути цікавою і для інших. Отож, згідно зі статтею 171-ю, «Незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку із своєю професійною діяльністю, незаконна відмова у доступі журналіста до інформації, незаконна заборона висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень, а так само будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності – карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років».

Суд і визнав, що охоронець Андрій Бондаренко перешкоджав журналісту та оператору здійснювати законну професійну діяльність та обмежив одержання ними інформації. Відтак, суд визнав його винним та призначив покарання  – штраф у розмірі 850 гривень. Ми у жодному разі не сперечаємося з Фемідою, зрештою, штраф не такий вже й великий за розміром, але гадаємо собі, що охоронець не придумував сам норм заборони, а, мабуть, мав вказівку свого начальства – не допускати телевізійників. Та чомусь ті, які таку вказівку давали, під штраф не потрапили.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар