Посол Канади і подальше облаштування території колишнього єврейського кладовища

SambirWZ
140
Подія направду значуща – не кожного ж дня у Самбір приїжджає з робочим візитом Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Лариса ГАЛАДЗА. Разом із нею у складі делегації були заступник Посла Канади в Україні Руслан КАЦ та Почесний Консул Канади в Україні Оксана ВИННИЦЬКА. Треба сказати, що Канада доволі уважно ставиться до нашого міста. Попередній Посол Роман ВАЩУК у нас був кілька разів…

В ратуші подію прокоментували так: «У сесійній залі зустрілися з депутатами, членами виконавчого комітету, студентами Самбірського фахового коледжу економіки та інформатики. Розповіли про співпрацю України та Канади. Для студентів такі зустрічі дають реальні уявлення про те, як твориться зовнішня політика. У неформальній атмосфері гості відповіли на усі запитання. Зокрема, найбільший інтерес викликало питання можливості навчання у Канаді, а також різноманітних грантових та програм обміну досвідом для студентів та молоді.
Лариса Галадза також наголосила на важливості завершення облаштування меморіального парку «Пам’ятай» на єврейському кладовищі. Детальніше це питання обговорили на зустрічі зі священиками. Представили самбірське духовенство о. Богдан ДОБРЯНСЬКИЙ та о. Тарас РИСЕЙ.
Мер Юрій ГАМАР при цьому нагадав, який занедбаний вигляд мало кладовище до початку робіт. Тепер же це місце значно змінилося. Вигляд його відповідає сучасним уявленням про місце пам’яті страшної трагедії, яка ніколи більше не повинна повторитися.
Підсумком візиту стало переконання усіх сторін у необхідності продовження робіт на єврейському кладовищі».
На своїй сторінці у соціальних мережах мер додав: «Тепер же, коли місце єврейського цвинтаря набуває вигляду справжнього меморіального парку, з’являються люди, які перешкоджають роботам. Вони називають себе громадськими активістами, хоча насправді просто намагаються робити політику навіть на такій темі… Знаючи про це, разом з Ларисою Галадза та іншими дипломатами обговорили дорожню карту та спільними зусиллями маємо завершити облаштування парку».
Ми б хотіли нагадати, що в Самбір не раз приїжджав з Канади священник Петро ГАЛАДЗА – батько нинішнього Посла пані Лариси. Він прихильник того, аби два хрести, які є на території, були перенесені на територію міського кладовища – так, як це зробили уже з одним хрестом, а на натомість був встановлений інший монумент, на освячення якого приїжджали навіть Патріархи України різних конфесій.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар