Реформа лісгоспів – заради сталого розвитку

SambirWZ
136
Будь-яка тривога безпідставна
У Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства у процесі припинення діяльність шістьох  державних лісогосподарських підприємств і ДП МГ «Стир». Така реформа продиктована часом. Її головна мета – розвиток лісоресурсного потенціалу області, підвищення екологічних стандартів та отримання економічної вигоди у вигляді сталого зростання.

При кожній реформі, які ми всі пережили, у трудових колективах завжди тривожним і болючим було кадрове питання. Адже у лісгоспах стало працювали і працюють знавці своєї справи. Отож для обласного управлінні ЛГ збереження кадрового і виробничого потенціалу є пріоритетним та принциповим – жоден працівник, йшлося на нараді, реорганізованих підприємств не втратить роботу. Частково зміни можуть торкнутися лише окремих категорій фахівців  апаратів управління. 

 Відтак побоювання працівників про втрату роботи безпідставні. Зрештою, реорганізація підприємств шляхом їх приєднання до інших не означає масового вивільнення, оскільки уся існуюча структура реорганізованих підприємств (лісництва, цехи та інші виробничі підрозділи) зберігається в повному обсязі, лише переходить у підпорядкування укрупненого  підприємства.

На основі консультацій розроблені проекти нових структур та штатні розписи укрупнених підприємств, в яких передбачається гарантоване забезпечення місцем праці усіх працівників підприємств, що підлягають реорганізації. Також не очікується зменшення податкових надходжень, оскільки згідно з чинним Бюджетним і Податковим кодексами України сплата ПДФО здійснюється за місцем знаходження виробничого підрозділу. Відтак, стривоженість органів місцевого самоврядування про втрату надходжень податків внаслідок зміни місця юридичної особи, запевняють у Львівському ОУЛГ.  невиправдана. Процес реорганізації структур буде здійснюватися максимально прозоро із залученням адміністрацій підприємств та профспілок. 

Микола СЕНЕЙКО.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар