Роман БАТЮЧОК: «Спішу вас запевнити, що свою кандидатуру на посаду директора «Королівських Бескидів» подавати не буду з тієї причини, що у мене нема профільної освіти».

SambirWZ
337
Останнім часом прізвище Романа БАТЮЧКА, яке навіть особливого представлення не потребує, з’явилося на політико-господарських небосхилах колишньої Старосамбірщини та на устах у людей. Зокрема, прізвище зараз «провідміняють» у звязку зі створенням «Королівських Бескидів» (треба віддати належне тодішній голові райради Тетяні ТЕРЛЕЦЬКІЙ) та імовірним призначенням Романа Михайловича на посаду директора. У всіх цих дискусіях мало хто питає у самого пана Романа, що ж діється насправді? Сьогодні він гість самбірського офісу «Високого Замку», а ми скористалися нагодою поговорити не лише про Національний Парк…

-Давайте розпочнемо здалеку. Звідки на Старосамбірщині взявся Роман Батючок?
-Сюди я приїхав зі Львова, де викладав на кафедрі менеджменту організацій Львівської Політехніки. На Старосамбірщині був головою правління ВАТ «Стрілківський меблевий комбінат», створив місцеве БТІ, двічі був першим заступником голови РДА, депутатом районної ради минулого скликання від «Громадянської позиції». Думаю, цього достатньо як для короткої характеристики…
-Справді, у вас поважна трудова стежина, але у мене інше запитання: чому складається так, що там, де Батючок, неодмінно має бути скандал – перепрошую за відвертість.
-Що ви розумієте під словом «Скандал»?
-Скандали – це своєрідний пошук істини… А якщо конкретніше, то, скажімо, ви, працюючи кілька місяців у «Галсільлісі», потім збирали досьє чи недоліки у роботі тодішнього директора…
-Я зайшов на підприємство, яке на 49 відсотків було власністю Старосамбірської районної ради, депутатом якої на той час я був. Та ще й головою комісії з питань комунального майна та екології. Тепер самі оцініть: якими мали бути мої дії, якщо я побачив з середини все, що діється. Знаєте, одна справа виступати з палкими промовами з трибуни, а інша, побачивши безлад, не мовчати, вживати конкретних заходів. Я не хотів отримувати зарплату в колективі і ставати учасником безладу… Всі ті факти, які я озвучував, потім знайшли своє продовження в матеріалах проведених перевірок. Переконаний, що чинив логічно та чесно.
-Не можу не згадати Міженецький конфлікт, коли через вас громада була змушена виплатити велику суму грошей деяким вчителям-пенсіонерам за рішенням суду…
-А чому через мене? Ініціатором звільненням цих людей був далеко не я. Ідея звільнити їх була ще задовго до того, як я прийшов працювати у Міженецьку ОТГ. Було відповідне рішення сесії про звільнення, було рішення конкурсної комісії на тему: кого звільняти, а кого брати? І на виконання цих рішень як начальник відділу гуманітарного розвитку і підлеглий голови видав відповідний наказ. На якій підставі я міг вчинити інакше? Мене у Міженці нема уже давним-давно, а освітянські війни там тривають досі. То в чому моя вина?
-Давайте поговоримо про життя у минулій депутатській каденції району. То ви симпатизували Тетяні ТЕРЛЕЦЬКІЙ, то Мирону ПАЦАЮ, то Василю Курію… Коли ви були справжнім?
-Наявність чи відсутність симпатій до того чи іншого діяча визначалися діями самого діяча. Тобто, визначальним у кожному випадку були не прізвища, а конкретні дії.
-Чи не гнітить вас нині той факт, що свого часу ви були першим заступником голови РДА за партії регіонів. І чому врешті-решт, посварилися з Володимиром ЦЕГЕНЬКОМ?
-Я ніколи не був членом цієї партії, ніколи не йшов на вибори від цієї політичної сили… Посада першого заступника голови РДА ніколи не була посадою політичною, а господарською. За час перебування на посаді, вважаю, разом з командою зробив дуже багато. З Володимиром Цегеньком ми не сварилися, але й стосунків не підтримую. Мабуть, у певний час наші погляди на розвиток району розійшлися.
-Дозвольте про особистості. Коли Петро НАЗАР – останній голова РДА, давав нам інтерв’ю, ми питали у нього, з ким би він пішов у розвідку. Одним з перших Петро Володимирович назвав саме вас. Те саме хотів би запитати і у вас… Тільки заради ввічливості не називайте уже пана Петра…
-Я в принципі нікого не хочу називати. Шаную людей, які вміють професійно працювати. Таких немало. Обійдуся без прізвищ, аби когось не образити.
-Газетярі, як правило, соромляться про це питати. А ми – ні. Ви як багаторічний чиновник, безперечно, знаєтеся на інформаційному полі. Які місцеві видання вам видаються найбільш об’єктивними?
-Дозвольте не конкретизувати, але журналістика є об’єктивною виключно тоді, коли вона фінансово незалежна. І друге: коли вона є відкритою для всіх і кожна людина може висловити свою точку зору, навіть якщо вона може не подобатися багатьом… От випадок, який потрапив у пресу… Свого часу я мав розмову з депутатом Стрілківської сільської ради Василем МАРЧАКОМ з приводу створення та реєстрації Національного Парку. В пресі ця розмова була подана як шантаж та погрози депутату з мого боку, що зовсім не відповідає дійсності. Розмова була у присутності свідків і жодних погроз не було. Хто так видозмінив ситуацію? Мабуть, ті, кому це вигідно… Для з’ясування істини варто було послухати думку самого депутата, а не тих, які замість нього писали бздури в соціальних мережах. Та ще й анонімно…
-Про вас заговорили останнім часом тому, що ви очолите знамениті «Королівські Бескиди». Чому Батючок, а не хтось інший, наприклад, Василь КУРІЙ?
-Я вже очолюю «Королівські Бескиди»! Теперішнє моє призначення є тимчасовим, оскільки зараз йде процедура реєстрації та створення цієї структури де-факто, бо до-юре Указом Президента вона створена ще у 2020 році. Думаю, моє призначення зумовлене тим, що маю уже реальний досвід створення подібних структур, зокрема, Старосамбірського БТІ. Після завершення процедури створення буде проведений конкурс на керівну посаду, як цього вимагає законодавство. І нехай тоді йде Василь Курій… Дорогі мої окремо взяті земляки (посмішка), спішу вас запевнити, що свою кандидатуру на цю посаду подавати не буду з тієї простої причини, що у мене нема профільної освіти. Я маю дві вищі освіти – економічну і юридичну, а профільної – біологія, географія, екологія, наразі не маю. Якщо таку освіту мають прикордонники, то можуть себе спробувати.
-Складається враження, що голова ЛОДА Максим КОЗИЦЬКИЙ беззастережно вам вірить. Призначав на посаду першого заступника голови РДА, тепер віддав вам перевагу у «Королівських Бескидах». Чим ви його «взяли»?
-Логічно було б запитати про це у нього… Знаєте, я більше часу займаюся роботою, ніж пописуванням у ФБ.
-Проти вас у плані призначення в «Королівські бескиди» бунтують горяни, зокрема з Мшанця, де, за їхніми даними, чи ви, чи хтось з близьких вам людей приватизували озера.
-Приватизація, про яку ви кажете, відбулася у 2008 році, тобто дуже давно, і в абсолютно законним спосіб. Повірте мені, якщо щось було б незаконно, то давно б правоохоронні органи це виявили, а Батючка розіп’яли б… Інша справа – людські амбіції, які підігрівають час од часу окремі діячі. Я сам недавно ініціював перевірку з цього питання, Тоді і поставимо крапки над «і» раз та назавжди. Є ще одна емоційна ситуація. Люди починають нарешті розуміти, що означає мати на своїй території Національний Парк. Там уже не буде, як колись, що можна було у будь-який час і будь-кому ходити за деревиною до лісу, навіть за дровами у селах, де нема газу. Дрова можна буде придбати лише офіційно через держаний лісгосп – це не дешево… За крадіжки з Нацпарку уже не штрафом карають, а кримінальною відповідальністю. Люди починають розуміти і те, що я не дам нікому красти, а тому розгортається кампанія проти мене.
-Як ви ставитеся до соціальних мереж?
-Нейтрально. У жодній із соціальних мереж не зареєстрований, а відтак – не дописую нічого.
-Тоді я вам розповім… Проти вас як керівника «Королівських Бескидів» соціальні мережі особливо напружені. Можу згадати й кількох авторів «Степан Правда», «Анна Кульчицька», «Національний парк» і так далі… Як ви реагуєте на це?
-Ні для кого не є таємницею, що все це є одна і та ж сама особа.
-Боїтеся її назвати?
-Ця особа настільки себе пропіарила, що додатковий піар їй з мого боку навряд чи потрібен. Але у певних колах кажуть, що це Василь Курій… Достеменно стверджувати не буду…
-Але, якщо не помиляюся, у вас з Василем Васильовичем донедавна були напрочуд дружні стосунки. Більше того, подейкують, коли він начебто не знав, від якої партії йти на місцеві вибори, саме ви запропонували йому свою «Громадянську позицію».
-«Подейкують» – значить є на це якісь підстави. Стосунки з Василем Васильовичем були справді дружніми до того моменту, поки він не дізнався про моє призначення на посаду в.о. директора «Королівських Бескидів». Може він мав свої бачення з цього приводу… З паном Василем це стандартна ситуація, це не вперше, коли своїх друзів вписує у вороги, коли щось піде не «по його»… А в принципі, мені здається, що ми забагато уваги приділяємо цій людині.
-Можливо, але хочу запитати у вас як члена «Громадянської позиції». Як ви оцінюєте той факт, що ваші однопартійці Василь Курій та Василь Грицак, яких горяни обрали до Самбірської районної ради, голосно звідти повиходили склавши мандати.
-Ці депутати знали, куди і на що йдуть, оскільки повноваження райрад як до виборів, так і після них були відомі їм. Сприйняття пана Курія свого місця, а відтак і ставлення до районної ради в нього помінялося після того, як він не став одним із керівників тієї ж ради…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар