Садочки сиротами стануть?

SambirWZ
156
Голова Самбірської районної ради Віталій Кімак надіслав лист-звернення до Кабінету Міністрів України, у якому звертає увагу те, що у формулі освітньої субвенції має бути врахована й дошкільна освіта.

У Кульчицях давно готовий дитячий садочок. Така ж ситуація у Чукві, але… Щоб заклади запрацювали, а вони в межах однієї Ралівської ОТГ, в місцевих бюджетах слід вишукати додатково в середньому від 1 до 3 млн.грн. на рік. Держава, схоже, відділилася від садочків, вважаючи їх пасинками, бо, формуючи освітню субвенцію, бачить лише школи.

Подальша доля дошкільних установ залежатиме виключно від економічної спроможності сільських, селищних та міських рад, але про яку подальшу долю балакати…

Для підтвердження свого занепокоєння Віталій Кімак наводить приклад. У Самбірському районі внаслідок децентралізації до 11 новоутворених ОТГ на утримання перейшло 37 садочків, у яких виховується 3613дітей. Загалом органам місцевого самоврядування належить вишукати у власних доходах більше 115,6 млн.грн.

До того ж за останні роки на території району відкрили 8 нових садочків, а ще 2 на черзі. Через таку фінансову політику держави дошкільні освітні установи одразу ж опинилися в скрутному фінансовому становищі, додає пан Кімак… Вже на сьогодні відомо, йдеться у листі до Кабміну, що внаслідок передачі повноважень з районного рівня на рівень ОТГ дефіцит коштів на виплату зарплати працівникам бюджетної сфери (освіти, медицини, культури) в 11 ОТГ Самбірського району до кінця року становитиме майже 40 млн.грн. Така невтішна ситуація, на жаль, в інших громадах України.

Роман ПОГОНИЧ.

 

Вас це може зацікавити

Залишити комментар