Самбір передбачив  три профільні ліцеї 

SambirWZ
670
Ми писали, що директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска, його заступник Ірина Сислюк у Самборі провели нараду з питань створення на основі шкіл майбутніх профільних ліцеїв.

На нараді керівники відділів освіти всіх одинадцяти територіальних громад, у тому числі Самбірської міської, окремі директори шкіл презентували своє бачення перспективи створення мережі ліцеїв, аргументували їх доцільність. 

Таким чином, попередньо вималювався загальний план створення в ОТГ нових освітніх структур – ліцеїв, який надалі може бути реалізованим. Зокрема, у цьому плані розглядалися  Самбірська гімназія та школа-ліцей імені Андрія Струся. До 7 грудні в департамент освіти та науки ЛОДА міській раді належало подати відповідні документи.

Ці новації проводяться в рамках Закону України «Про освіту». До 2027 року в Україні буде завершена реформа загальної середньої освіти, яка передбачає на основі окремих шкіл створення нових навчальних закладів – ліцеїв. 

Щоправда, реформа не починається завтра чи післязавтра, однак у 2024 році стартує її пілотний проект на базі шкіл одинадцяти ОТГ укрупненого Самбірського району. Тому важливо до процесу чергової ломка роками утверджених стандартів шкільної освіти готуватись заздалегідь і наближатись покроково.

Хоч Самбір попередньо на нараді ніби визначився з претендентами на ліцеї, однак виникла потреба узгодження окремих моментів та прийняття остаточного рішення з цього питання. Воно було винесене на розгляд спеціальної комісії, засідання якої провів заступник міського голови Святослав Ухач. 

До створення у Самборі мережі профільних ліцеїв як вдосконаленого навчального процесу, підвищення рівня знань учнів на комісії підходили відповідально, з врахуванням реальних справ. Відтак визначилися, що пілотний проєк освітньої реформи буде започатковуватися на базі міських шкіл – СШ№10, СШ№8 та міської гімназії. Вони мають певні оціночні переваги над іншими навчальними закладами.

Цікаво, що в майбутньому Самбір матиме найбільше ліцеїв серед інших міських, селищних і сільських територіальних громад.

Новинки у будь-якій сфері даються непросто. Так завжди було. Віриться, що пілотний проект поступово вноситиме корективи, що надалі дозволить у профільних ліцеях налагодити чіткий навчальний процес.  

Микола СЕНЕЙКО.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар