Самобуд на Козацькій – реакція публіки неоднозначна

SambirWZ
498
На вулиці Козацькій у Самборі зводять житловий багатоповерховий будинок. З п’яти поверхів – три вже готові. У будинку навіть встановили вікна. Реалізовують помешкання на  платформі онлайн-оголошень OLX. За двокімнатну квартиру на 59.40 м2 просять 660 тисяч гривень, тобто близько 10 тисяч гривень за метр квадратний. В оголошенні зазначають: об’єкт на стадії будівництва. Перший платіж має складати не менше 50 відсотків, а якщо заплатити всю суму відразу, можна отримати 5 відсотків знижки.

Однак, як розповіли LMN у відділі Державної архітектурної інспекції Самбірської міської ради,  за дозвільними документами забудовник не звертався. Це означає, що будинок не може бути зданий в експлуатацію та підключений до комунікацій.
«Є певна процедура, якої забудовник має дотримуватись. Якщо говорити про об’єкт на Козацькій, то забудовник придбав у власність землю, на якій була старенька хатинка. Далі процедурно мали звернутись до нас за будівельним паспортом та іншими документами, аби з’ясувати чи взагалі можна там щось споруджувати. Однак цього не  було», – пояснює Андрій МАКСИМІВ, головний спеціаліст відділу державного архітектурно-будівельної контролю Самбірської міської ради.
Через певні реформаційні процеси ДАБІ здійснити позапланову перевірку об’єкту не може, тому справою зайнялась місцева окружна прокуратура. У березні порушили кримінальне провадження щодо цього будівництва за статтею 356 Кримінального кодексу України про самоуправство. Слідчі вважають, що самобуд ведеться з порушенням будівельних норм та у такий спосіб, що є небезпечним для життя майбутніх мешканців.
Як вдалось з’ясувати LMN, реалізовує квартири місцевий мешканець Андрій Ригус – він же і є забудовником. Відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців,  будівництво житлових і нежитлових будівель не належить до основних видів діяльності цього підприємця. Втім, на порталі OLX чоловік реалізовує квартири ще в двох об’єктах: на вулиці Стуса та на вулиці Купилевій.
Коли повідомлення про незаконне будівництво з’явилося, ми собі подумали, що будівельники принишкнуть і перестануть бодай би з’являтися на майданчику найближчим часом. Ні, працюють… Видно, гласність разом з кримінальним провадженням не лякають. До слова, свого часу цей же забудовник зводив багатоквартирний будинок на вулиці Бачинських. Депутат Володимир КУЛЬЧИЦЬКИЙ-ПОЛИВКО бунтував, виступав, але роботи продовжувалися. Може це стиль забудовника – спочатку зводити, потім вирішувати проблеми з документами?
Цікаві коментарі були до цієї теми. Одні категорично виступали проти, бо чому хтось може зводити житло без жодного папірця, а інші мають пройти сто кіл чиновницького бюрократичного пекла? Кажуть, що самобуд треба зносити… Але на нашій пам’яті міська влада з комунальниками лише в одному випадку взялася до знесення фундаменту під незаконну будову на вулиці Шевченка. Все інше стоїть… Радше всього, втримається на землі і новобудова на Козацькій, яка, признатися, зовсім не вписується в тамтешню архітектуру і, мабуть, створює дискомфорт маленьким сусіднім будинкам… Хоча, були й інші коментатори, мовляв, не зупиняйся, будуй, а ллють бруд на забудовника ті, які за своє життя псячої будки не зліпили.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар