Ще одна громада пильнуватиме свої ліси

SambirWZ
270
За минулі десятиріччя було дуже багато правильних рішень, тільки дервини ставало все менше…

УСЛІД за Стрілківською громадою і Добромильська прийняла лісове рішення. Тобто, тепер, якщо лісівники захочуть щось тнути на території, то мусять перед тим пройти громадські слухання. Одне слово, громада має достеменно знати, що у її лісах коїться. Треба сказати, така владна вимога не конче нова. Свого часу цього прагла обласна рада, Старосамбірська районна, а тепер цим же шляхом йдуть і територіальні громади.

Перед виходом у світ цього спецвипуску ми пробували зв’язатися з головою Стрілківської округи Миколою ДРОЗДОМ, але не вийшло. Хотіли з’ясувати у нього, чи його рішення уже запрацювало? Не пощастило, але обіцяємо повернутится до теми пізніше. Добромильське рішення базується на основі колишнього – Старосамбірської райради. Прописують умови заготівлі деревини, інформування населення, заборону на транспортування, бо коли погана погода, то ліпше дороги не товкти, ремонт шляхів… Чи будуть лісівники коритися? Якраз тут у нас і закрадається сумнів, бо за двадцять літ, відколи про ліс пишемо, правильних рішень і нарад було вдосталь. Крім того, доволі розмито виглядає сучасне поняття «громада». Колись один активіст на наше запитання: що таке громада, гордо відповів: «Громада – це я». Так ось, громада – це голова, депутати, активісти, хто? Якщо й відбуватимуться слухання, то глибоко переконані, що прийдуть виключно ті, які проти заготівлі деревини. І що тоді? Закривати лісгоспи?

Дай Боже, аби благородні рішення територіальних громад запрацювали і ми мали бодай менший відсоток нищення масивів. І наступне: якщо вже люди беруться на підставі рішення своїх депутатів контролювати ситуацію в лісах, то мусимо бути об’єктивними до самого кінця і не давати односельцям самотужки зрізати по кілька стовбурів та возити диґами на місцеві пилорами, які теж треба пильнувати…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар