Що нам вділив обласний бюджет: пам’ятки архітектури, дороги, освітлення, береги…

SambirWZ
236
Досягненнями у здобутті коштів обласного бюджету похвалилася Старосамбірська територіальна громада. Цьогоріч виготовлять науково-проєктну документацію «Попередні наукові дослідження на пам’ятці архітектури національного значення костелу Св. Михаїла 1613 р. в смт. Стара Сіль Самбірського району» – 200,0 тис. грн., пройде реконструкція спортивного майданчика під майданчик зі штучним покриттям у Тершові – 700 тис. грн., капітально відремонтують дороги загального користування Старий Самбір-Кобло та вулицю Ольжича у Старому Самборі. На ці проєкти, за словами міського голови Ігоря ТРУХИМА, буде і співфінансування місцевого бюджету.

САМБІРСЬКА райдержадміністрація більш детально розповіла про те, що ще зроблять за кошти обласного бюджету. За сприяння заступника голови облдержадміністрації Юрія БУЧКА, затвердили перелік доріг, які відремонтують за кошти обласного бюджету в рамках Програми розвитку мережі й утримання автомобільних доріг, організації та безпеки дорожнього руху на 2021-2025 роки.

Крім дороги Старий Самбір-Кобло, відремонтують шлях Дроздовичі-Міжинець-Бісковичі (1,690 млн. грн.), Львів-Ужгород-Розлуч (1,0 млн. грн.). Проведуть ремонт комунальних доріг в населених пунктах Воютичі (вул. Шкільна), Воля Баранецька (вул. Цимбрили), Старий Самбір (вул. Олега Ольжича (Кандиби), на які скерують 5,5 млн. грн. коштів обласного бюджету.

Із залученням коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища запланували будівництво каналізаційно-очисних споруд в с. Міженець. Для покращення гідрологічного режиму річок берегоукріплюючі роботи проведуть у межах Самбора та села Вишня. До речі, на порятунок від Дністра мікрорайону «Бабин город» виділили мільйон гривень. Мер міста Юрій ГАМАР висловив вдячність як голові ЛОДА Максиму КОЗИЦЬКОМУ, так і його заступнику Юрію БУЧКУ за розуміння ситуації.

Цьогоріч  заплановані роботи з реставрації пам’ятки архітектури національного значення – дерев’яної церкви Св. Михаїла 1663 р. у с. Ісаї, ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури місцевого значення Ратуші (Народний дім) у с. Нове Місто, ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури національного значення Ратуші XVII-XIX ст. на площі Ринок у м. Самборі. Нові спортивні майданчики з’являться у Бабино, Міженці, Тершові та в Рудках. В Добромильській територіальній громаді нам розповіли і про те, що відбуватиметься реконструкція вуличного освітлення в селах Дешичі, Міженець, Кропивник, Дроздовичі, Велике.

Самбірська міська рада отримає кошти на виготовлення проєктно-кошторисної документації на оновлення міської ратуші. Сума в 1 млн. грн. була виділена з обласного бюджету. Ще 200 тис. – будемо співфінансувати з місцевого бюджету, кажуть у владі. Нам здалося, що сума як на виготовлення документації надто велика, проте, у коментарях для нашої газети секретар ради Юрій ДМИТРИШИН зазначив, що наразі дуже важко сказати, якою насправді буде вартість документації, бо це пам’ятка архітектури, а такі будівлі непросто реставровувати. Це надто коштовне «задоволення», але відкладати ремонт в основному будинку міста уже не можна. За його словами, будуть проведені як внутрішні, так і зовнішні роботи. У нашій пам’яті капітальний ремонт ратуші не зафіксувався. Коли господарем на площі Ринок був Тарас Тершовчин, то відремонтував свій кабінет, яким усі наступники користуються, а згодом будівельники депутата Юрія ЛЕШКОВИЧА поремонтували покрівлю над сходовою кліткою, бо вже дощ в ратушу лив. От і все… Соціальні мережі відреагували на ремонт владного дому так, як і мали відреагувати: одні хвалили мерію за ініціативу, інші казали: нехай би ліпше якусь дорогу відремонтував… Але, якби ратуша впала, то відразу б сказали гнівно: навіть свою «хату» влада занапастила…

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар