Скільки маємо чиновників у громадах великого Самбірського району і чим їх «годуємо»?

SambirWZ
1 652
Ми передбачали, що попри радість децентралізації, матимемо і величезну когорту чиновників, адже кожна територіальна громада мусить тепер мати не тільки голову, кілька заступників голови, відділи, спеціалістів і так далі. Але ми вже точно не чекали, що армія працівників управ може бути такою потужною…

ПРОАНАЛІЗУЙТЕ цифри (взяті зі сайтів територіальних громад теперішнього Самбірського району) у цій таблиці самі і зрозумієте, як багато «опікунів» з’явилося у громад. Хотіли б звернути увагу на останню колонку. Це цікавий показник: скільки чиновників припадає на 1 тисячу населення. Порівняйте показники своїх громад з іншими і побачите, де насправді роздуті штати. Хоча ми розуміємо і те, що всі ті чиновники не звалилися з неба, це наші люди, які хочуть мати місце праці та зарплату у часі безробіття. Можемо допустити певну похибку на одного чи двох посадовців, бо все міняється, але загалом маємо 918 чиновників, у тому числі – 99 старост.

Для того, щоб ви мали що і з чим порівняти, порахуємо владоможців, які працювали у трьох районах – Самбірському, Старосамбірському та Турківському, до децентралізації. За грубими підрахунками, у трьох райдержадміністраціях працювало орієнтовно 250 осіб. В апаратах районних рад – півсотні. У 115 сільських радах було приблизно до 5 осіб – нехай по максимуму – 575 сільських урядовців. Разом – уся владна рать трьох колишній районів становила 825 осіб. Отже, децентралізація допомогла збільшити штат працівників органів влади майже на сотню чиновників. Чи це добре, чи направду усі там потрібні, чи відпрацьовують свої зарплати сповна? На ці питання мають відповісти у самих громадах.

А зараз відповімо на запитання: у яку суму в середньому обходиться уся владна еліта на території нинішнього Самбірського району? Якщо врахувати, що середня зарплата одного чиновника – 10 тисяч гривень, бо керівне ядро має значно більшу платню, а «в середньому ми всі «багаті», то у місяць фонд оплати становитиме більше 9 з «хвостиком» мільйонів гривень. Коли цю суму помножимо на 12 місяців, то вирахуємо, що наша влада обходиться нам у суму більше, ніж 110 мільйонів гривень в рік – розкішно! Це, до речі, гроші не з Києва чи Львова, а з місцевих податків – наші з вами. А що тоді у бюджетах громад має залишатися на розвиток самих громад? Яким коштом утримувати дитсадки, Народні доми, допомагати лікарням, ремонтувати дороги, допомагати бідним і так далі?

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

1 коментар

Іван 17/04/2021 - 12:59

Думаю, ви геть неправильно порахували кількість чиновників до децентралізації. В кожній РДА працювало біля 150 працівників. У деяких сільких радах було і до 10 працівників, а в міських ще більше. В міській раді Самбора скільки було працівників, стільки і лишилося (до першої суми (918) ви їх включили,а до другої (825) ні). Як би там не було, зараз чиновників стало менше однозначно.

Reply

Залишити комментар