Справді, Лановичі –  як одна родина…

SambirWZ
121
Нам дуже імпонують села, які, один раз започаткувавши добру справу, переводять її у статус традиції. Маємо на увазі Лановичі, де кожного року влаштовують фестиваль українсько-польської культури «Разом як родина». Така претензійна назва зумовлена тим, що в селі мирно і роками уживаються поляки та українці. А фестиваль лише підсилює давні почуття взаємоповаги. 

Такі свята у Лановичах завжди пишаються владним представництвом. Цього разу прибули консул Республіки Польща у Львові Наталія РУДЧИК, заступник голови Самбірської РДА Василь ВІСЬТАК, заступник голови районної ради Андрій ГИЧКА, голова головного управління товариства польської культури у Львові Еміль ЛІГОВИЧ. Потужно, правда?

Шостий лановицький фестиваль скликав і артистів. Гостей розважали дитячий колектив із Самбора «Краков’ячик», дитячий колектив с. Лановичі (дитсадок «Перлинка»; директорка Людмила ГЕДЗ), діти початкової школи с. Лановичі під керівництвом директорки школи Марії СТАСИШИН, колектив с. Лановичі «Лановичани», колектив с. Бісковичі та Воютичі «Яжембіна», колектив с. Воютичі «Воютичани» та колективи «Лада» і «Рояль Банд».

Свято представило традиційну українську кухню та польську. Особливо посмакували польські страви бігос та журек, а з української кухні – вареники з різними начинками, борщ та налисники. Були і смажені ковбаски, м’ясо, картопля по-селянськи та картопля фрі. Не обійшлося і без домашніх смачних наливок. Варто сказати, що ними наповнили гарбузи, вирощені одним з місцевих господарів. На жаль, розповів вічний організатор свята у Лановичах Валерій ТРАЧ, через карантинні обмеження не змогли приїхати артисти з Польщі, які завжди гостювали. 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар