Старий Самбір села не ображає

SambirWZ
103
Давно за мною ця тема «ходила» – чи приживаються поміж собою великі населені пункти з маленькими після того, як їх воз’єднали за законами децентралізації? Це ж бо як все відбувалося? До більш-менш заможних тулили бідних. Чи для того, щоб всі стали багатими, чи всі разом збідніли…

Більш як півроку ми, об’єднані, живемо за новими правилами, фінансовими статками і з новими урядниками. Ми уже якось випитували в людей, чи змінилося щось у їхньому житті після децентралізації. Відповіді, як правило, зводилися до «Ні». Тепер хочемо підійти з іншого боку – а чи не залишилися ображеними наші села, приєднавшись до міст. Нав’язали цю тему голові Старосамбірської ТГ Ігорю ТРУХИМУ. До колишнього райцентру доєдналося більше двох десятків сіл і селяни, безперечно, хочуть до себе уваги. Як і містяни, які не прагнуть втрачати попередніх позицій і мати свою владу для себе… Ігор Станіславович, розмірковуючи, як би це дипломатичніше відповісти, попросив нас написати так, аби не образити старосамбірян. Бо раніше і справді усі блага творилися для міста, хоча тут же висловив міркування про те, що оскільки стали однією родиною, то мусимо допомогти тим, хто роками не відчував уваги до сільських проблем. Не забуваючи про Старий Самбір, голова похвалився тим, що уже вдалося зробити для навколишніх населених пунктів. Відремонтували дороги у Великій Лінині, де роками навіть фоси ніхто не чистив. Трохи підсипали шлях. Соснівка, Стара сіль, Стара ропа, Великосілля – там теж дороги погладшали. Виготовляють проєктно-кошторисну документацію на дорогу Стрільбичі-Росохи, а потім проситимуть львівську владу, оскільки це їхній шлях, допомагати фінансово. Наступного року треба лагодити шлях Тершів-Лаврів, сказав Ігор Трухим. І, крім усього іншого, у села підуть гроші, виграні у проєктах та мікропроєктах. А в принципі наголос зробили на дороги, бо, каже мер, ще під час передвиборчої кампанії відчув, на скільки складною для селян є ця проблема, а відтак транспортного сполучення, комфорту проживання у селах… Наступних років будуть задіювати й інші ідеї.
А ми своєю чергою таке ж питання: чи не ображаєте ви селян, яких до вас приєднали, переадресуємо колись і іншим головам територіальних громад.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар