Там, де був дитячий сміх,  тепер оселилася… старість

SambirWZ
232
Чомусь з-під нашої уваги несправедливо випала доля колишнього Корналовицького сиротинця. Спочатку звідти забрали дітей, потім йшов довгий пошук порятунку колективу та будівлі, подальшого фінансування… І що тепер?

Під час відкриття стадіону у Дублянах випадково зустрілися з керівником закладу Марією ЯНУШЕВИЧ і попри футбольні баталії змогли поговорити. Виявляється, тепер це – Корналовицький будинок підтримки дітей та людей похилого віку – такий собі прихисток для тих, хто опинився у складних житейських обставинах. Дітей наразі нема, а от стареньких є девять. Це немічні люди похилого віку, яким уже потрібна поміч. Люди зі сіл Новокалинівської громади, а під зиму буде більше. Постійний медичний догляд, чотириразове харчування. В колективі працює 17 осіб, яким треба було переучуватися під нових клієнтів. З дітей – на людей похилого віку. До речі, якщо будуть діти, то візьмуть до роботи ще 6 працівників. Марія Янушевич каже, що зробили все, аби літнім людям було комфортно. За своє перебування тут люди платять лише 75 відсотків своєї пенсії, решту дає громада…

А ще пригадала випадок, коли зі Самбора на консультації пацієнту приїхав зі Самбора хірург ЩЕПАНЯК, а потім, оглянувши господарку, сказав: «У вас є все, як для такого закладу, крім одного – нема запаху старості». Це своєрідний запах, замішаний на ліках… І Марія Романівна підтвердила – своїх пацієнтів постійно миють, тримають чистоту в кімнатах, провітрюють. Це лиш один такий собі штрих про роботу колективу в незвичних для нього умовах.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар