«Треба все і негайно закрити на 2 тижні, щоб бодай

SambirWZ
604
теоретично мати нормальні види на Великдень»
Сказати, що Львівщина потрапила у карантинну «червону зону» випадково, не можемо. Все до того йшло, бо статистика була невмолимо високою, лікарні, у які кладуть уже важких хворих, переповнені. Не минала біда і наші краї.

У ПЕРШИЙ день карантину рахувальники вивели цифру: більше 1300 заслаблих в області, з них Самбір дав 7 випадків, Бабина – 1, Бісковичі – 2, Викоти – 1, Воютичі – 1, Кульчиці – 1, Новий Калинів – 1, Острів – 1, Ралівка – 9, Біличі – 5, Боневичі – 2, Волошиново – 1, Зоротовичі – 1, Княжпіль – 1, Міженець – 3, Росохи – 1, Солянуватка – 1, Старий Самбір – 6, Стороневичі – 2, Стрілки – 1, Торчиновичі – 1, Хирів – 1, Верхня Яблунька – 3, Жукотин – 1, Ісаї – 1, Карпатське – 2, Либохора – 2, Сигловате – 1, Турка – 7. Здавалося, то вже та межа, яку вище піднімати не будемо. Та ба, наступного дня «червоної зони» в області зафіксували більше 1400 нових випадків.

Ми поцікавилися ситуацією на Старосамбірщині, яку ковід тривалий час «обминав». Медичний директор Старосамбірської ЦРЛ Олег ГОРБОВИЙ зазначив, що у них зараз перебувають хворі з шести ТГ – до своїх чотирьох додалися дві з Турківщини. «Реально картина дуже страшна. Всі госпіталізації і погодження йдуть через мене. Для прикладу, в понеділок було більше 100 дзвінків стосовно шпиталізації, а в четвер після обіду уже не було жодного вільного місця у лікарнях цілої області. Комусь здається, що то не біда, а от хто всередині цієї проблеми, то думає зовсім інакше. Скажімо, я за жорсткий карантин з відміною громадського транспорту і закриттям всього на 2 тижні. Тоді будемо мати хоч теоретичні шанси на нормальний Великдень», – сказав нам доктор Горбовий. Жорстко сказав, але, мабуть, йому видніше. Ми попросили уточнити, який вік у тих, хто занедужав, бо раніше самі писали, що ковід значно помолодшав. Здебільшого, відповідає, люди віком 45-65 років, хоча є 23-річний та 85-річний пацієнти. Ми не могли не поцікавитися, яким коштом у бідному районі лікуються люди? Олег Володимирович прозвітував: «Наразі жоден хворий не купував нічого, маємо кисень і засоби захисту для персоналу. Якщо держава вчасно і в повному об’ємі буде фінансувати боротьбу з ковідом так, як декларує, то і пацієнти будуть з медикаментами і медичні працівники отримають достойну зарплату».

Кілька слів про «червону зону». Як тільки її вводили, група підприємців Самбора приходила під ратушу чи то з проханням, чи то з вимогою, не впроваджувати жорстких норм, а навіть якщо так станеться, то компенсувати збитки. Їх почули, але як то буде насправді, не знаємо. Різні джерела інформації по різному кажуть: виплати будуть – Київ допоможе, або виплати, якщо будуть, то з місцевого бюджету. Проте, як на наш розум: вводить держава карантин, нехай і оплачує матеріальні збитки людям. На наших територіях карантин діє, хоча і підприємці навчилися рятуватися. Якщо комусь щось треба і він має намір увійти в промислову крамницю, то йому тихцем відчинять двері. Хоча, треба сказати, до промислових магазинів у нас тепер черг нема. Зрештою, як і на промисловому ринку, що пішов на тимчасове закриття. Взагалі, ми ще ніде не знайшли відповіді на запитання: чому промринок, який на свіжому повітрі, на якому продавець від продавця далеко – не те, що покупці, «репресії» вводять, а на продуктових – ні. От школи не працюють, а садочки працюють, це чому?

Але найскладніше запитання, на яке годі відповісти, інше: як би там не було, але умов безпеки люди все ж дотримуються уже протягом року. Чому тоді кількість хворих зростає і медики кажуть, що ковід стає щоразу агресивнішим, закликають владу продовжити суворий карантин? Нинішній спалах в Міністерстві охорони здоров’я пояснюють третьою і найскладнішою хвилею ковіду. Скільки тих хвиль ще буде, не кажуть, та поруч з тим, і Європа, яку вважаємо дуже сумлінною і слухняною, теж потрапила в ковідну пастку. І будь мудрим…

За нашими спостереженнями, людей на вулицях явно поменшало, а тому, чуємо від підприємців, різко пішли на спад попити споживачів. Якщо станеться так, що припинять роботу громадського транспорту, а й таке може бути, тоді життя в принципі завмре – як і торік у такий же час… На прохання читачів у наступному номері газети розповімо вам про те, куди звертатися людям, які хочуть пройти вакцинацію – не усі ж бояться…

Протягом ковідного року у Самборі захворіло 987 мешканців, у районі – 1161, Старосамбірщина має показник у 668 випадків. Бережіть себе!

Роман ІВАНЧУК.

Фото: varta1.com.ua

Вас це може зацікавити

Залишити комментар