Три сосни

SambirWZ
109
Схоже, крадіїв лісу уже ніщо не може злякати
Просто диву даєшся: так часто ловлять крадіїв лісу, а їхня кількість не зменшується. Злодії страх гублять? Чи це справа виживання? Знаєте, стільки нарад відбулося, стільки штрафів сплачено, а нам і надалі доводиться писати про такі трафунки…
У кварталі 20 Спаського лісництва поблизу села Велика Лінина лісова охорона державного підприємства «Старосамбірське лісомисливське господарство» спільно з працівниками відділення поліції та охоронної фірми «Аркон» затримали жителя Самбора, який незаконно зрізав три ялиці. Фахівці уже підрахували збитки – більше 41 тис. гривень. Справа перебуває на контролі місцевої поліції. Лісгосп, коментуючи цю подію, твердить, що лісові масиви під постійним наглядом. Це нагадує для профілактики…

І на Турківщині активісти виявили незаконну рубку. Експерти ГО «ЛІіС» виїхали на місце незаконної вирубки на території ДП «Турківський лісгосп» Явірського лісництва. Під час проведення обстежень лісових насаджень на предмет зміни лісового покриву у кв.21 вид. 20-21 виявлений самовільний поруб 10 ялиць білої. Ознаками самовільного порубу є відсутність клейма на пеньках зрубаних дерев, приховування пеньків, залишки верхів’я зрубаних дерев. Крім того, відсутні ознаки відмежування запланованої рубки. Наявні сліди кінної трельовки та місце складання зрубаних дерев, до якого до того ж проведено електричне освітлення. Також на сайті ЛІАЦ відсутня інформація про видані лісорубні квитки.
У відповіді на запит про доступ до публічної інформації ДП «Турківський лісгосп» повідомили, що у Явірському лісництві кв. 21 лісогосподарські рубки за останні 5 років не проводились… ГО «ЛІіС» надіслала заяви у ДЕІ у Львівській області та правоохоронні органи щодо виявленої незаконної рубки. Нагадаємо, незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників, перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев тягне за собою накладення штрафу на громадян від 510 грн. до 1020 грн., на посадових осіб – від 2550 грн. до 5100 грн… Суму завданих збитків за незаконну порубку дерев оцінили у майже 24 тисячі гривень.
Ще одне повідомлення. Закінчили судовий розгляд у кримінальному провадженні щодо 35-річного жителя Самбірського району, якого обвинувачують у незаконній порубці дерев, повідомляє пресслужба Львівської обласної прокуратури.
У листопаді минулого року на території ДП «Самбірське ЛМГ» чоловік незаконно зрізав три сосни, чим завдав матеріальну шкоду державі у розмірі понад 40 тис. грн.
Суд підтримав обґрунтовану позицію прокурорів Львівської обласної прокуратури, визнав обвинуваченого винним та призначив покарання – 25,5 тис. грн. штрафу.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар