Ці гіркі «гірські» надбавки…

SambirWZ
347
Серед причин паскудного стану у старосамбірській медицині ще з часу минулої каденції називають те, що при формуванні медичного бюджету уряд не враховував «гірських надбавок» для медиків. тому галузь дуже швидко проїдала свої кошти. час колишньої Старосамбірської районної ради минув, настав час Самбірської районної…

ГОЛОВА ради Віталій КІМАК звернувся до Міністерства фінансів України щодо внесення змін до «Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування»… Його аргументи: на території Самбірського району працюють три медичні заклади – «Старосамбірська районна лікарня», «Турківська центральна міська лікарня» та Боринська районна лікарня, які розташовані в гірських населених пунктах. Постанова Кабінету Міністрів України «Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах» передбачає, що тарифні ставки і посадові оклади для працівників вказаних територій підвищуються на 25 відсотків.

З 1 квітня 2020 року усі медичні заклади другого рівня фінансуються за кошти НСЗУ відповідно до наданих медичних послуг за встановленими медичними тарифами. На жаль, лікарні Самбірського району зіткнулися з великою проблемою недофінансування, оскільки, Постанова Кабінету Міністрів не передбачає застосування коригувального коефіцієнту за надання спеціалізованої допомоги в стаціонарах і поліклініках гірської місцевості. Брак коштів може викликати проблеми не тільки в частині оплати праці медичних працівників, але і в частині матеріальних ресурсів та медикаментозного забезпечення.

Так, Старосамбірська ЦРЛ має відділення у п’яти населених пунктах. Три із них зі статусом гірських – м. Старий Самбір, с. Стрілки, с. Лаврів. 92,8 відсотка штатних працівників Старосамбірської районної лікарні працюють у гірських населених пунктах. Розрахункова потреба в коштах на заробітну плату на 2021 рік становить 53526,6 тис. грн., в т. ч. для працівників, зайнятих в гірських населених пунктах – 49672,7 тис. грн. Розрахункова сума на доплату у населених пунктах, що мають статус гірських, у 2021 році складає 11000,0 тис. грн. Така сума коштів для місцевих бюджетів гірських ОТГ є «не підйомною». Адже там і без того значною мірою мала податкова база суб’єктів господарювання.

Чекаємо, що на прохання збільшити фінансування скажуть урядовці.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар