Титулований Олександр  Стахів очолив самбірський футбол

SambirWZ
302

«Самбір» має нового тренера! Таку оптимістичну новину сповістила минулого тижня ратуша. Футбольну еліту віддавна спортивного міста очолив Олександр СТАХІВ, досвідчений футболіст та донині тренер тернопільського дитячо-юнацького ФК «Чемпіон».

ОЛЕКСАНДР – вихованець горлівської, тернопільської та київської футбольних шкіл. За час футбольної кар’єри грав за різні клуби – українські (Вінницька «Нива», Хмельницьке «Поділля», Симферопольські «Таврія» та «Динамо», Житомирське «Полісся») та команди з Казахстану, Узбекистану і Молдови. За час футбольної кар’єри Олександр Стахів як гравець був чемпіоном Казахстану 2005 року, у 2009 році – бронзовим призером чемпіонату Молдови. Грав у Лізі Європи… Олександр має тренерський диплом «В» від УЄФА. З 2018 року працював у тернопільській «Ниві». Був помічником Віталія Шумського, який нині є головним тренером ФК «Львів». А в співпраці з Василем Маликом вдалося вивести «Ниву» з другої у першу лігу чемпіонату України.

Щодо перспектив роботи у ФК «Самбір», Олександр Стахів відзначає, що головним завданням для нього є «створити боєздатний колектив». Оскільки футболісти клубу не укладають контракт, то і втримати їх у колективі – завдання не з простих. Адже успіх команди – сильна мотивація для гри. Перші кроки – сформувати команду. При цьому, як відзначає новий тренер, перевагу буде надавати місцевим хлопцям. «Планую особисто поспілкуватися з усіма претендентами», – додає Олександр.

Пан Стахів уже мав розмову з міським головою Юрієм ГАМАРОМ і, за нашими даними, сторони залишилися задоволені одна одною. А втім, Самбір мав різних тренерів, проте, з такою щедрою футбольною біографією, не пригадуємо. Місцеві футбольні авторитети кажуть, що Олександр Стахів теж справив на них гарне враження, їм імпонує ставка на місцеву молодь і вміння працювати з командою… Хоча нас трохи здивував інший момент: місто з добрими футбольними традиціями так і не виховало собі гідного тренера, а мусило задля успіху запрошувати фахівця з інших земель. Ставка на місцеву молодь це добре, бо глядачі люблять не лише гарний футбол, а й своїх футболістів, впізнаваних на рідних вулицях. Хоча, фахівці твердять, що лише місцевими успіхів не здобудеш, має бути і групка легіонерів, будемо думати, для підсилення наших. Тренування новачків уже розпочалися і сподіваємося, до початку сезону матимемо бойову спортивну дружину. Минулий сезон не був вдалим. Чи то ковід шкодив, чи то ремонт рідного стадіону, але ФК «Самбір» спромігся лише на шосту сходинку у турнірній таблиці. Навесні відкриють після реконструкції найліпший стадіон Львівщини – а це буде в Самборі, і не пасує програвати. Тому, мабуть, і запросило місто чужого тренера… Хоча і слово «чужий» не конче тут пасує. Пам’ятаєте Лева Броварського, чиїм іменем названий наш стадіон? Він був чужим, але став своїм назавжди.

Роман ІВАНЧУК.   

Вас це може зацікавити

Залишити комментар