У церкву в Райновій грабіжники влізли…

SambirWZ
119
Що то за часи настали… Хтось на кладовищі в Самборі порозмальовував портрети померлих, хтось потайки у церкву вліз. Саме такий злочин печально зафіксували у своїй історії мешканці невеличкого села Райнова. Там 45 дворів, а в десяти хатах доживають віку старенькі люди. Тому церква для них – це особливе місце і все те, що з нею пов’язане. У ніч з понеділка на вівторок, а то були Великодні свята, зловмисники пограбували храм – зник хрест, звіздиця від Євхаристійного набору, гроші – в межах 500 гривень. Насправді, скільки може бути коштів у маленькій церковці…

“Вранці паламар, як звично, прийшов відкривати церкву перед Богослужінням. Дивиться, а драбина не на своєму місці. Вона зазвичай стоїть у підвалі. А ті, хто крав, виходить. знали про це і після злочину спокійно поставили біля храму. Паламар побачив і розбите вікно. Всередині каміння, яким його вибивали. Нема хреста, який ми ставили на Престіл. Його вартість – близько 2 500 гривень», – розповідає парох громади Андрій ЛІНИНСЬКИЙ. Паламар одразу повідомив отця та церковне братство. Разом викликали поліцію. Слідчі зняли відбитки пальців з вікна, оглянули місце злочину. Вже відпрацювали одну з версій, однак вона не підтвердилась.
Отець Андрій каже: вікно доволі високо, отвір від каменя невеликий. Не виключає, що розбите вікно може бути відволікаючим маневром, а злочинець міг напередодні десь дістати оригінал ключа та виготовити  дублікат. Втім, винних продовжує шукати поліція, а місцеві кажуть, що негідника чи негідників все одно господня кара наздожене.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар