Утримання однієї дитини у Лаврівському сиротинці – півмільйона гривень в рік

SambirWZ
85

Які випробування готує доля Лаврівському сиротинцю? Якраз над цією проблемою мізкують депутати, складаючи цифру до цифри і, схоже, самі в шоці… Перший заступник міського голови Руслан ПУПА вивів арифметику: в рік цей заклад потребує 4.5 мільйона гривень. Сума надто велика як для об’єднаної громади, що взяла заклад на свій баланс. Але гірше те, що станом на сьогодні, там перебуває лише 9 дітей. Троє зі Старосамбірської округи, п’ятеро – з Добромиської і одна дитина – зі Стрілківської.

СУМНО те, що «собівартість» (погане слово, але яке вже є) однієї дитини в сиротинці – 500 тисяч гривень. Один місцевий чиновник, який має четверо дітей, пожартував: до своїх чотирьох може взяти в сім’ю за таку суму що двох з Лаврова і тими грішми ще й своїх утримувати… Але жарти жартами… У Старому Самборі вирішили звертатися до голови Самбірської РДА Івана ІЛЬЧИШИНА та голови райради Віталія КІМАКА з тим, аби вони оцінили ситуацію і за можливості надали сиротинцю, де створена чудова база, статус такого собі регіонального, а громади, які присилатимуть у Лаврів своїх дітей, оплачували б… Це був би ідеальний варіант, бо коли б збільшилася кількість юних мешканців, то й «собівартість» одного була б значно меншою. Теоретично це виглядає не зле, чи дійте до практики – поняття не маємо.

Але у Лаврові є ще одна цікава проблема. Як повідав колегам-депутатам Мар’ян ЯВОРСЬКИЙ, там працювали з перевіркою обласні надзвичайники і вказали, що треба придбати дороге протипожежне обладнання. Воно на стільки коштовне, що не підйомне. І у цій ситуації дивним для Мар’яна Володимировича виглядає те, що в колективі виписали собі по 200 відсотків премії.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар