В «Галсільлісі» революція гряде…

SambirWZ
228
Самбірська районна рада не хоче залишатися співзасновником підприємства, яке невідомо коли вилізе з боргів
У «Галсільлісі», який надає популярності нашій газеті, грядуть революційні зміни. В. о. генерального директора обласного підприємства Іван ПІДГОРОДЕЦЬКОГО видав наказ про реорганізацію окремих дочірніх лісогосподарських підприємств ОКС ЛГП «Галсільліс».

ЗАРАДИ цікавості розповімо, що відповідно до цього документу, до Буського дочірнього лісогосподарського підприємства приєднають Бродівське, Золочівське, Перемишлянське. До Дрогобицького – Стрийське, Жидачівське, Миколаївське. До Жовківського – Кам’янка-Бузьке. До Яворівського – Пустомитівське. До Сокальського – Радехівське. Ми так само, як ви, не знайшли нашого Старосамбірського і Турківського, тому вирішили, що вони,  маючи великі лісові площі, залишаються у тих же межах… Набагато оригінальніше виглядає новина від голови Самбірської районної ради Віталія КІМАКА. Очільник об’єднаного району мав минулого тижня зустріч з керівником Старосамбірського «Галсільлісу» Петром ДОМІНІКОМ. Віталій Володимирович зізнався нам, що у словах пана директора відчувається уболівання за долю підприємства, немало корисного робить уже, але для того, щоб вийти хоч на якісь прибутки, ще треба дуже багато часу. Колектив ще довго вважатиметься проблемним. Щодо перспектив, то Віталій Володимирович перепитав, як би зреагували лісівники, якби Самбірська районна рада взагалі вийшла зі співзасновників підприємства, і Петро Петрович нічого поганого у цьому не побачив.

Ще тоді, коли тільки йшла мова про створення територіальних громад, торкалися ми прогнозів і «Галсільлісу». На Старосамбірщині співзасновниками були власне райрада (49 відсотків) та обласна рада (51 відсоток). При такій арифметиці говорити про те, що ми тут керували, призначали керівників, слухали їхні звіти з певними висновками, не доводилося. Ну, була місцева рада у співзасновниках, та й була – радше для гонорів, бо стратегічні питання все одно вирішував Львів. Старосамбірська райрада перестала існувати, її правонаступником стала Самбірська, а відтак – при зміні засновників треба і статути міняти і статус… У час створення громад йшли дискусії і про те, щоб громади ставали власниками лісів на своїй території. Чи погодиться обласна рада передавати ліси «Галсільлісу» окремим територіальним одиницям для створення окремих підприємств, не знаємо. І чи двигнуть громади утримання штату лісівників та охоронців, теж не знаємо. Наразі більш-менш вірогідно виглядає те, що Самбірська райрада, за словами пана Кімака, залучить відповідну комісію, яка спочатку вивчить реальний стан справ, а потім запропонує депутатам проєкт рішення про вихід райради з числа співзасновників. За логікою, якщо райрада грюкне дверима, то у «Галсільлісу» залишиться хіба один господар – обласна рада. Якщо громади хочуть висловлювати свої претензії на керування в лісі, то мають напрацьовувати свої пропозиції уже.

Роман ІВАНЧУК.   

Фото: http://galsillis.org.ua

Вас це може зацікавити

Залишити комментар