В  ратуші  хочуть,  щоб  колишній  начальник водоканалу  Степан  Кульчицький  відповів  за  те,  чому  нині  рветься  водопровід  на  Коновальця

SambirWZ
161
Питання, здавалося, не передбачало нічого сенсаційного, але вийшло досить таки свіжо і непередбачувано. Перед депутатами міської ради Самбора виступала керівниця фінансового відомства Раіса САС. Мова йшла про зміни до бюджету – традиційна процедура.

КІлька цифр: місто прийняло державну субвенцію на підтримку Нової Української Школи – 3 мільйони 730 тисяч гривень. Куди конкретно гроші підуть, ніхто не уточнював. Прийняли 5 тисяч гривень від новокалинівської громади для Асоціації інвалідів, яку фінансує міська рада Самбора. Цікава наступна цифра – водоканалу на заміну водопроводу на Коновальця передбачають 2 мільйони 900 тисяч гривень. 1 мільйон дадуть лікарні, 450 тисяч – на світлофор на роздоріжжі вулиць Шевченка-Перемишльської, 200 тисяч – оголошення тендеру на ремонт тротуарів на вулиці Коновальця…

Може на цьому б і зупинилося обговорення бюджетних цифр, якби Іван ДЕНЬКОВИЧ не перепитав у владоможців про таке. Водоканалу віддають майже три мільйони на ремонт водопроводу на Коновальця, який завершили за попереднього мера Тараса КОПИЛЯКА та тодішнього керівника водоканалу Степана КУЛЬЧИЦЬКОГО. На думку пана Деньковича, водопровід мав би не рватися півстоліття, а він рветься. Зрештою, фірма, яка виконувала роботи, мала б дати якісь гарантії. Потім хтось сказав, що труби об’єднувати методом стику, а не зварювання, тому все і рветься. Прозвучала цифра – треба міняти 500 метрів проводу. Ми собі подумали: то що, треба рити той асфальт, який уже прокладений на цій вулиці? 

Прокоментував ситуацію і міський голова Юрій ГАМАР. Почали, каже, шукати документацію на цей водопровід і не знайшли. Як і не знайшли актів виконаних робіт, бо цікаво, хто їх підписав… Уже порадив нинішньому керівнику водоканалу Івану МАЛАНКЕВИЧУ звернутися до поліції, щоб там відкрили кримінальне провадження з приводу службової халатності колишнього посадовця колективу. І додав: якщо проведений водопровід, то пів століття він має працювати на місто. А то, не дай Боже, обірветься та вітка, що йде у бік вулиці Шевченка – і тоді пів міста буде без води.

Відзначився у бюджетному питанні і Володимир КОВАЛІВ, зажадавши відповіді на питання: що робить верхівка ратуші, аби надходження до бюджету не зменшувалися, а навпаки.  Здається, це улюблена тема мера, бо часто згадує, що торічна пандемія не дозволила підприємцям працювати у повну силу, відтак зменшилися відрахування до бюджету. Загалом, він задоволений роботою усіх, хто причетний до фінансування в місті, але постійно зростає вартість енергоносіїв: мінімальні зарплати. А ще любить згадувати, що був такий рік, коли з міського бюджету довелося дофінансовувати профтехосвіту та медицину. А це ті кошти, що могли піти на благо міста. Коли він прийшов до влади – теж часто згадує, то на ремонт місцевих доріг було 900 тисяч, за які нічого вдіяти не можна було, тепер ситуація значно краща.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар