Вакцинація: хто за ким у черзі

SambirWZ
267
Минулого разу ми обіцяли вам, що відповімо на запитання з народу: що робити тим людям, які хочуть вакцинуватися від ковіду уже? Є різні ситуації – хтось хоче чимдуж втекти за кордон, хтось має страх перед хворобою, комусь це вкрай важливо, бо постійно працює з людьми.

НАС проконсультувала керівник лабораторного центру м. Самбора Надія ШПАК. Вакцинування, можна сказати, масове, розпочнеться з понеділка. На даний час, центри надання первинної медичної допомоги, амбулаторії отримують вакцину. Є вже один вид, очікують інший. Ми так збагнули зі слів Надії Петрівни, що пацієнти, не виключено, матимуть вибір. Вакцинація, продовжує пані Шпак, як і велить Міністерство, проходитиме у чотири етапи. На даний час закінчують вакцинацію медиків і тих, які зареєстрували себе в додатку «Дія», потім працівники соціальних установ та вчителі. До речі, про вчителів ми почули чи не вперше. До цієї когорти потрапляють ті, яким минуло вісімдесят. Представники мобільних бригад, які проводитимуть вакцинування, зараз проходять відповідні навчальні курси Ось така відповідь фахівця, але ми собі подумали, що якщо хтось хоче вакцинуватися уже і негайно, то можна звернутися за порадою до своїх сімейних лікарів.

Чи не найприкрішим за минулий тиждень був четвер. Львівщина пішла на антирекорд з показником у 1668 позитивних випадків. Обласні фахівці пояснюють, що саме того дня взяли чи не найбільшу кількість тестів, тому такий результат. Зверніть увагу: це не просто цифри. Це ознака того, що у нас насправді дуже багато хворих, які просто невчасно тестуються! З кількості у 1668 лише 300 лягли у лікарню, всі інші, міркуємо собі, обходяться порадами сімейного лікаря і домашнім ушпиталенням. Того ж таки ковідного четверга у Самбірській ЦРЛ перебувало 50 хворих, у Старосамбірській – 34. у Рудківській – 101. У четвер Самбір мав 8 нових випадків, Викоти – 2, Вістовичі – 1, Загір’я – 2, Калинів – 1, Нагірне – 1, Новий Калинів – 2, Новосілки-Гостинні – 3, Погірці – 2, Ралівка – 3, Рудки – 4, Хлопчиці – 1, Біличі – 2, Велика Лінина – 1, Грушатичі – 1, Зоротовичі – 1, Міженець – 2, Недільна – 2, Стара Ропа – 1, Старий Самбір – 25, Страшевичі – 1, Тершів – 2, Бітля – 2, Боберка – 2, Бориня – 3, Вовче – 1, Завадівка – 3, Карпатське – 1, Комарники – 1, Лосинець – 1, Нижній Турів – 1, Розлуч – 3, Сянки – 3, Турка – 3, Явора – 2.

Якось так уже повелося, що «ковідні» публікації ми пишемо не за один раз, а протягом тижня додаємо щось свіже. Щоправда, у тих новинах радості нема, але що вже є… Урядники Самбірської ратуші поспішили попередити освітян, що школи, садочки та позашкільні заклади йдуть з 5 квітня на вихідні або дистанційне навчання. До речі, кілька батьків скаржилися нам на те, що не можуть чогось там підключити до комп’ютерів, аби налагодити своїм учням дистанційне навчання, увійти в систему – треба щось докуповувати і шукати «хакерів», які б це новітнє диво встановили до комп’ютера. Зайвий клопіт!

У ці дні хтось розповсюдив сюжет з новин «Вікна» – Прем’єр Шмигаль розповідає, якими жорсткими будуть заходи карантину – пенсіонерам не можна виходити на вулиці, більше двох по вулиці не ходити, підлітки до 14 років без супроводу не мають права бути на дорогах, в парках тільки песиків можна вигулювати, а не себе. І в мережах піднялася паніка: як жити працюючим пенсіонерам? Порушення Конституційних прав! Можна було б зрозуміти ці обурення, але ми все це уже пережили: з’ясувалося, що сюжет «Вікон» датований… 3 квітня 2020 року.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар