«Весна», активісти і бочки з фекаліями

SambirWZ
281
Цей відеоролик облетів соціальні мережі та викликав обурення. Активісти прослідкували шлях та відзняли машини з бочками, які возять каналізаційні стоки з наших  вигрібних ям. Ми, признатися, ніколи не задумувалися над тим, а куди потім все це зливають, якщо, на думку активістів, поля фільтрації захаращені сміттям, а перекачувальна станція працює вряди-годи.

Лише один раз ми писали про те, що  машина вирішила «випорожнитися» у хащах парку біля так званого Молодіжного озера. А інший випадок – водій загнав свою автівку у літню пору на берег Дністра і прочищав боку та шланги… У всьому іншому – спокій. Господарі чемно викликають машину, щоб викачати ями, платить гроші і більше ніщо нікого не переймає. Якщо заглибитися у цю тему та спогади, то наведу ще один факт. Років сім тому один з наших читачів попросив кореспондента «Високого Замку» поїхати з ним у бік вулиці Східної. Це вже були останні хати Самбора, а потім – полем та лозами вузенькою доріжкою добралися до того місця, де зливаються дві місцеві річечки. Сморід там був такий, наче тебе поселили у вигрібну яму. Потім спілкувалися з місцевими мешканцями і, як би це парадоксально не звучало, вони до того запаху звикли, як до рідного, а боротьба за екологію потерпіла нищівну поразку. 

Чесно, не знаємо, чи до того смороду причетні і машини з нечистотами, але факт смердючий… Так ось, з проблемою «утилізації» рідких нечистот три активісти Роман ЛЯХОВИЧ, Ігор СЕМАН, Михайло БИЧИК прийшли на сесію міської ради. Розповіли про те, що 60 відсотків машин, які вїжджають на територію «випорожнення», не самбірські. У Самборі, як з’ясувалося, є кілька автівок комунальних підприємств, а решта – у приватників. Для того, щоб вилити нечистоти, треба лише записатися у сторожа і він поставить «галочку» у зачовганому журналі. Так просто… Хто оплачує послуги, хто за них бере гроші і чи беруть взагалі, це ще треба дослідити. А приймають в день 60 бочок… Зрештою, болюча тема потрапила на не зовсім добрий настрій мера Юрія ГАМАРА, який вирішив, що прихід активістів – своєрідна провокація. Акцентуючи увагу журналістів на цій темі, заявив, що якщо в місті запахло лайном, значить треба відкривати торговий центр «Весна», який не підключений до міської каналізації. Ми, щоправда, не зовсім зрозуміли логіки, яка поєднує іногородні бочки з нечистотами та торговий заклад, тому просто передали міркування голови громади. 

Судячи з настроїв активістів, які відхрещувалися від «Весни», тему з бочками вони у спокої не залишать.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар