Власники землі тепер пильнуватимуть, щоб їхню стару траву ніхто не підпалив

SambirWZ
148
Осінь та весна на наших теренах славляться випалюванням старої трави. Це у нас – наче чума. Господарі наввипередки підпалюють все, що може згоріти, не переймаючись ні шкодою природі, ні своїм легеням. Доходить до абсурду – у вогні гинуть самі ж палії, горять хати… Мораль тут не допомагає, тому законодавці посилили відповідальність за це нехлюйство.

Президент Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, на торфовищах та землях інших категорій».

Документ встановлює певні заборони.

А це дуже важливо – Закон зобов’язує землекористувачів не допускати випалювання сухої рослинності, обкошувати (з прибиранням скошеного) та оборювати земельні ділянки, прилеглі до торфовищ, полезахисних лісових смуг, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць. Якщо ми правильно зрозуміли, до відповідальності притягуватимуть самих власників – хто б цю траву не підпалював.

Поголос про грізний Закон розійшовся поміж людьми, але не зайшов їм у голови. Наприкінці минулого тижня, за нашими даними, палили сухостій у Скелівці, Засадках, Самборі, між Бісковичами і Воютичами, у Підмостичах, Губичах, Луках. В Луках, до речі, де традиційно горить, минулої суботу здійнялася така димова завіса, що трасою водії не могли їхати. Пожежники три години працювали. А уявіть собі, що в цей час чиясь хата горіла б… За офіційними даними надзвичайників, з початку року, а це була зима, в області вигоріло 15 гектарів землі. Що буде, коли сонце пригріє?

Може ці цифри будуть більшим аргументом для паліїв? Тепер штраф на нехлюйних господарів становитиме від 3060 до 6120 гривень, на посадових осіб від 15300 до 21420 гривень. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачає штраф від 1530 до 4590 гривень. Якщо в лісі уже горітиме, то палій заплатить від 4950 до 15300 гривень і посадові особи – від 10710 до 18360 гривень. В окремих випадках за ці речі передбачена кримінальна відповідальність. а найбільший термін ув’язнення – від 5 до 10 років.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар