Вміють бойки бавитися – «Мшанецькі колиби» цьому свідок…

SambirWZ
202
Мшанець це зробив! Уявляєте, невеличке гірське село замахнулося не на свято села, а на цілий фестиваль! Причин було дві. Вшанувати пам’ять знаменитого отця Михайла Зубрицького і активна діяльність місцевого пароха отця Романа ГРОМА.

Власне він з однодумцями взявся за відродження цього закутку. Спочатку була боротьба за добру дорогу від Стрілок до далеких і владою забутих гірських сіл, потім почався процес створення відпочинкового комплексу «Мшанецькі колиби», а вже тепер, аби усе це прорекламувати, замахнутися на фестиваль. Той, кому сподобалося раз, приїде і вдруге… 

Насправді, влаштувати такий захід – це титанічна праця і, Богу дякувати, в отця є немало однодумців. Один священник, виступаючи перед громадою, жартома сказав: отець Роман так багато працює для громади, що люди інших сіл питають, а чому наші священники так не роблять? Але у Мшанецького пароха своє «алібі» на цю тему – він ще молодий і дуже хоче свій край з неперспективного перетворити у затишний відпочинково-туристичний центр, де і заїжджим буде файно, і місцеві якусь копійчину зароблять.. 

Після Літургії, яку проводив владика ГРИГОРІЙ у співслужінні о. Михайла НИКОЛИНА, декана Старосамбірського, о. Романа Грома, адміністратора парафії та отців деканату, освятили наріжний камінь під будівництво пам’ятника отцю Михайлу Зубрицькому. Це справді легендарна постать. Правив у Мшанці з 1883 до 1914 років, знався з Іваном Франком, вів активну громадську, етнографічну, просвітницьку  діяльність. Що цікаво, на вшанування о.Зубрицького прибула його правнучка Мар’яна БІЛИНСЬКА і розповіла про те, що пам’ятник будуть споруджувати усієї громадою, враховуючи усі розумні поради.

А уже після усіх офіційних церемоній розпочалося власне святкове дійство. Смачні домашні бойківські страви від господинь з Мшанця, Галівки та Плоского, фотозони, майстер-класи з малювання кавою та плетіння з соломи, батути, надувні гірки, ярмарок етновиробів, концерт і навіть показ мод – кожен міг знайти розваги до душі. І, судячи з відгуків, знайшли. Молодь довкілля довго не могла розійтися, бо забаву провадили відомі метри української естради.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар