Врятували систему відеоспостереження,

SambirWZ
158
а штрафи порушників дорожнього руху хочуть скерувати в місцевий бюджет
Минулого тижня у Самбірському «білому домі» виникло щось на зразок паніки – може статися так, що система відеостеження накриється «борговим тазиком» і перестане існувати в принципі. Було відчуття, що безпекова система, якою влада так пишалася, в яку вклала купу грошей, під знаком запитання. Може то банально сказано, але якось так: на камери та електроенергію до них не стало грошей…

Ситуацію розрулили і голова райради Віталій КІМАК повідомив, що наше «дітище» – система відеонагляду та відео реєстрації у Самбірському районі, отримає «нове життя». Перед тим очільник району мав розмову з новим керівником управління Нацполіції у Львівській області Олександром ШЛЯХОВСЬКИМ і домовилися про те, що найближчим часом усі матеріально-технічні засоби, які були придбані і встановлені за кошти міжмуніципального співробітництва та обласного бюджету, будуть передані у користування на баланс та утримання поліції області. Відповідний проект рішення районної ради винесуть на розгляд наступної сесії.

Система включає в себе 21 точку відеонагляду, на яких працюють 22 оглядові та 11 аналітичних номерних камер. Усі пристрої під’єднані через мережу Інтернет до 150- канального сервера з належним програмним забезпеченням. Однак через відсутність кошторисних призначень у місцевих бюджетах окремих ТГ існувала загроза відключення камер від електропостачання та Інтернету. А за повторне підключення кожної такої камери довелося б оплатити РЕМу більше півтора тисячі гривень. Нам вдалося цими днями врятувати ситуацію з заборгованістю електропостачання за сприяння Рудківської громади, каже пан Кімак. Однак в подальшому такі ситуації могли б виникати постійно. Одна з 5 громад, зі слів її керівника, взагалі відмовилася від співфінансування системи, мотивуючи це тим, що має намір придбати власні камери. Але функціонування системи безпеки є ефективним лише в цілісному виді, оскільки охоплює увесь периметр старого району і дає можливість забезпечити належну комп’ютерну аналітику виявлення правопорушників.

Заразом пан Кімак похвалився, що має підтримку у керівника поліції і в питанні законодавчих ініціатив. Зокрема, голова ради хоче звернутися у Бюджетний Комітет України з проханням внести зміни до бюджетного законодавства з тим, щоб штрафи за порушення правил дорожнього руху залишались у районному бюджеті, а не йшли у державний. Це дасть змогу через місцеві програми покращити підтримку місцевих підрозділів поліції.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар