Викладач очима студентів  з позиції сьогодення

SambirWZ
585
Зміни в сучасному суспільстві  відбуваються з прискореними темпами. Щодня, щогодини люди відкривають нові явища, процеси, закономірності, що веде до невпинного розвитку та впровадження нових технологій. Саме тому особливо гостро постає потреба у творчих особистостях, які здатні критично мислити, опрацьовувати велику кількість інформації, самостійно здобувати знання, використовувати їх та вміння в умовах швидкоплинних змін. Найбільш відповідальною в цих умовах є роль освіти. Тому у 21ст для нас мало бути звичайним вчителем, нам потрібний вчитель, який йде в ногу з часом, креативно мислить і нищить всі стереотипи вчителя, до якого ми звикли. 

Сучасні школярі і студенти, це так зване «цифрове покоління», в буквальному сенсі які виросли з ґаджетами в руках. Гугл знає більше за викладача, а Інтернет знає все. Не треба вчити зубрінню. Немає змісту передавати інформацію від першоджерела до учня. Важливо спонукати та допомогти цю інформацію усвідомити, проаналізувати, критично осмислити, зрозуміти для чого вона в принципі потрібна і спробувати на цій базі самому щось створити.

Стрімкий розвиток інформаційних технологій та збільшення значення інформації і знань у житті суспільства ХХІ століття, ймовірно, посилює вимогливість до представників усіх інтелектуальних професій. Не виникає жодного сумніву, що вагому роль в умовах інформаційного суспільства відіграє також педагог, зокрема, вужче – викладач як працівник вищих навчальних закладів. 

Навчання – це дуже цікавий процес, який забирає велику частину часу та уваги. Крім того, навчання формує подальший життєвий шлях, професійну діяльність та впливає на якість самого життя в перспективі. Тому дуже важливо вчитися саме там, де комфортно і де можна здобути потрібну професійну підготовку.

Навчальний процес в педагогічному коледжі імені Івана Филипчака мене дуже захоплює, тут завжди цікаво та неповторно. Викладачі творчі, грамотні і професійні особистості, які щоразу надихають мене на щось нове та незвичне. На парах ніколи не буває нудно, і я впевнений, що всі наші студенти стануть чудовими спеціалістами своєї справи. 

Наш педагогічний колектив є дружнім, і ми активно використовуємо педагогіку партнерства та опановуємо зміни в освіті.

У коледжі дуже активне студентське життя: регулярне проведення різноманітних творчих заходів, конференцій, конкурсів, екскурсій, змагань ,обмін досвідом, інших заходів тощо.  Наші студенти це креативні особи, які готові з нічого створити щось неймовірно цікаве, і деколи я сам дивуюсь як до цього можна було додуматись. Я дуже радий тому, що вони обрали саме педагогічний коледж і бачать своє майбутнє в школі, адже освіті потрібні молоді спеціалісти.

Проте, ніхто з нас не був готовий до пандемії й обставин, які вона спровокувала. У березні 2020 року, коли коледж вперше був змушений навчатися у дистанційному режимі, ми почали із того, що провели навчання для педагогічних працівників щодо використання онлайн інструментів, які дозволили нам надавати якісні освітні послуги в умовах карантину. Наші викладачі використовували і використовують платформу Google Classroom для ефективної комунікації з учнями, онлайн інструменти: GSuite    Education Zoom, Google Meet, для проведення відео–зустрічей, ресурс Classtime для здійснення тестування та оцінювання досягнень учнів.

Зрозуміло, що дистанційне навчання не замінить очного. Та в умовах пандемії я вважаю, що наша педагогічна команда впоралась!

Щодо реформи Нової української школи. На мою думки, вона стала серйозним викликом для вчителів, оскільки за короткий час потрібно було докорінно змінити систему навчання, налаштуватися працювати по-новому і освоїти сучасні методики, які, здавалося, не можливо реалізувати на практиці.

Проте, за три роки впровадження реформи, вчителі підвищили власну кваліфікацію та успішно використовують сучасні методики навчання, учні – задоволені системою навчання, оскільки матеріал подається в ігровій формі, хоча програма залишилась складною. Тому наших студентів, ми вже готуємо до нових викликів і виховуємо у них особистість широко мислячу, ту,  яка не буде проводити уроки по тому плану, до якого звикли ми, а людину, яка зруйнує будь-які стереотипи про вчителя.

Сьогодні професія вчителя належить до  престижних, почесних, найвідповідальніших. вартує поваги з боку суспільства. Навчання стає культом, а його «проповідники» – невід’ємною частиною людського життя. Адже саме вчитель плекає майбутнє країни, тому що від його праці багато в чому залежить різнобічність розвитку знань молодого покоління, його переконання, світогляд, моральні якості. Педагогічна діяльність вимагає особливого покликання. Вихованням і навчанням можуть займатися люди зі схильністю і любов’ю до цієї справи. Учитель повинен любити і передавати свої знання іншим, захоплюватися самим процесом навчання і виховання людини. 

Володимир Вантух, директор КЗЛОР «Самбірський фаховий

педагогічний коледж імені Івана Филипчака», кандидат економічних наук.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар