Як журналіст Йосип Маланяк ледь доларовим мільйонером не став

SambirWZ
403
Недавно мені на «приват» прийшло повідомлення від невідомого адресата про те, що він обсервував мій фейс у ФБ і я дуже схожий до якогось американця, який взяв і вмер, але після себе залишив велику спадщину і тепер мало не вся Америка шукає спадкоємця, бо не знає, що робити з купою грошей. Я не проти розбагатіти, але, знаючи, як багато тепер аферистів, які хочуть розбагатіти зі мій рахунок, ввічливо промовчав.

А ОТ мій колега самбірський журналіст Йосип МАЛАНЯК вирішив продовжити експеримент… До нього напросився у друзі Ібрагім (далі прізвище не для української вимови). Як Ібрагім, то Ібрагім – зацікавився міжнаціональними стосунками Йосип Маланяк і дозволив зі собою подружити. Буквально через півгодини новий друг російською мовою, але з багатьма помилками, описав дивовижно-сумну історію. Сам він банкір в Гонконгу, але сталося так, що десь, невідомо де, помер багатий чоловік на прізвище Маланяк Йосип-Александер. Потім померла його згорьована вдова, а вже після них і єдина донька, яка не витримали розлуки з батьками… Ібрагім почав шукати у всесвітній павутині людей на прізвище Маланяк і знайшов хіба одного Йосипа з нашого «Бабиного городу». Це престижно, потужно і перспективно – подумав Йосип, хоча насправді розумів, що Маланяків вистачає у кожній країні, де тільки ступила нога українця. Ібрагім вирішив по-змовницьки укласти з Йосипом таку собі чесну комерційну угоду. Оскільки він не Йосип, а Ібрагім, а гроші великі, то пропонує багатомільйонну спадщину поділити по-братерськи – 50 на 50. Тобто, половину отримає Ібрагім, половину – Йосип. І поки Йосип Іванович уявляв собі, як будуть йому заздрити усі самбірські олігархи, банкір з Гонконгу не відступає і просить у нашого приятеля негайно надіслати йому зразки паспорта чи будь-якого іншого документа, що посвідчує особу майбутнього багатія, банківські рахунки і таке інше… Йосип, повернувшись з мрій, аби продовжити гру, торгується, мовляв, не має паспорта в електронному вигляді, а потім таки погоджується задля подальшого діалогу надіслати йому знимку зі старих водійських прав. На стільки старих, що виглядає там ще юнаком… Процес пішов! На електронну адресу Маланяка приходять якісь анкети з якогось банку у Стамбулі, але англійською мовою. І хоча розібратися було не важко – прізвище, адреса, посада, але Йосип Іванович відповів своєму приятелеві, що зовсім не розуміє англійської. Ібрагім не рознервувався та не здався і абсолютно чистою українською мовою написав: попросіть банк у Стамбулі, щоб вислав вам анкети російською мовою. Російську хоч розумієте? Йосип розуміє російську, але його збентежив один пункт подальшої концесії. Виявляється, він повинен мати у Стамбульському банку один з чотирьох депозитів на суми від 1 до 6 тисяч доларів. Перепрошую за відвертість, але пан Йосип не те, що в Стамбулі не має депозитних рахунків, а навіть у Самборі… Почав скаржитися, що доларів в Україні ще не заробив для депозиту в іноземній країні, а потім порадив Ібрагімові уже по нашому: «Вася! Візьми собі тих тисячу доларів з моїх майбутніх мільйонів, а решту суми перешли мені». Ібрагім не зрозумів тонкого самбірського гумору і відписав: «Брат, ищи деньги, а то наследство пропадет».

Які ж вони тупі, хоч і аферисти, подумав поважний Йосип…

Зрештою, дорогі наші читачі, якщо ви думаєте, що всі такі ж завбачливі, як пан Йосип, то помиляєтеся. Одна самбірська пані – і дурепою не назвеш, клюнула на таку ж приманку і надіслала приблизно такому ж «Ібрагімові» півтори тисячі доларів. А через день ходила по місту і переживала поміж знайомими, чи, бува, не потрапив її «Ібрагім» в аварію, бо мав надіслати мільйони, але замовк.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар