Якщо дуже захотіти, то обранця можна позбутися…

SambirWZ
383
Розмови про те, що при партійній системі виборів мали б бути норми імперативного мандату, схоже, не вщухають. Якщо обранець зраджує партії, на крилах якої прийшов до влади, чи не вдовольняє інтереси виборців, то його можна позбутися. Все логічно. Але як це має виглядати на практиці? У відкритих джерелах інформації з’явилися певні тлумачення, а ми виберемо вам те, що насправді буде корисним у випадку, якщо виникне потреба позбутися обранця. Це і переможцям виборів 25 жовтня має бути цікавим, мало що…

Відкликання депутата можуть ініціювати як виборці, так і місцеві осередки партій. Що може стати підставою? Депутат порушив Конституцію чи закони України. але з цього приводу має бути не інакше, як судове рішення, що набрало сили. Депутат протягом року пропустив більш як половину пленарних засідань ради або не виконував без поважних причин своїх обов’язків. Не виконував передвиборчу програму, не звітував перед виборцями та не проводив з ними робочих зустрічей. У багатомандатному окрузі депутат не увійшов до фракції місцевої партії, за виборчим списком якої він обраний, або вийшов з фракції.
Відкликати місцевого депутата за народною ініціативою можна не раніше ніж через рік з моменту набуття ним повноважень. Що запускає механізм відкликання депутата місцевого рівня? Виборці мають ухвалити на зборах рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою. При цьому виборців має бути в залежності від значущості самої ради, з якої хочуть відкликати обраного, від 30 до 400. Потім утворюється ініціативна група, йдуть оголошення в ЗМІ – то вже ціла процедура.
Якщо депутата вирішила відкликати партія, від якої він обрався, то відповідне рішення ухвалюється на зборах (конференції) цієї організації не менш як двома третинами голосів присутніх учасників зборів. Протокол зборів (конференції) надсилається політичній партії для розгляду питання про відкликання депутата місцевої ради її вищим керівним органом.
Рішення про відкликання депутата після перевірки усіх формальностей та вимог ухвалює територіальна виборча комісія… З усього цього випливає: якщо захотіти, то не такий вже й недоторканний депутат – і його можна позбавити права керувати… Щоправда, лише через рік…

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар